Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2018, 17:24   #735
Kejsi2
 
Reputacja: 1 Kejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputacjęKejsi2 ma wspaniałą reputację
Ten drow...
- Długo tu jesteś? W tym wymiarze?
- A co to ma do rzeczy?
- A tak tylko chciałam zagadać.. Czy nie wdaje ci wrażenia jakbyś widział i słyszał różne rzeczy? Albo tego dnia kiedy tu przyszedłeś, nic się nie działo?
- A miewasz wrażenie, że widzisz i słyszysz różne rzeczy, kleryku?
- Mam na imię Kiti – odparła jej Bestia.
- I skąd pomysł….
-…że jestem klerykiem? – dokończyła jej Bestia.
- Widzisz, ja też widzę i słyszę różne rzeczy, kleryku. Na przykład o pewnym sejmitarze i jego mocy.
- Miałam na myśli raczej zawroty głowy. To takie dziwne miejsce. Zdarzyło ci się, no wiesz…? Stracić duszę? Umrzeć tutaj?
Il wręcz palił się do tej rozmowy. A konkretniej, miał wyraz twarzy, jakby z chęcią palił swojego rozmówcę tu i teraz.
- Jeśli odpowiednio trafisz, nawet nic nie poczujesz – uśmiechnął się. - Ockniesz się tak jakbyś się obudziła. A co ty sądzisz na temat śmierci, kleryku?
- A co mam sądzić? Niefajna taka jest.
- Niefajna? – uśmiechnął się złośliwie drow. – Czyż nie „przybliża was” do waszego boga, czy innego ideału?
- W tym sensie na pewno. Gorzej wiesz, jak wszyscy wokół umierają a ty musisz nadążyć ich leczyć, leczyć, leczyć!!!
- Mówią, ze przeciwieństwa się przyciągają. Ironią jest to, że złe istoty są zbyt cwane, żeby atakować równych lub silniejszych od siebie, polują i żerują na słabszych, czyli na dobrych istotach. Na dobrych istotach, które nadstawiają drugi policzek, są miłe, uprzejme, grzeczne, wierzą że każdemu należy dać szansę, każdy ma w sobie dobro, każdego można nawrócić, każdemu należy się szansa, szacunek, miłosierdzie. Te istoty to banalnie łatwe cele. Dlatego nie opłaca się być dobrą istotą. Bycie „dobrym” w waszym tego słowa znaczeniu oznacza bycie uległą, bogobojną i przestraszoną istotą, która wszystkim powinna wybaczać, wszystkich kochać, szanować, inaczej pójdzie do piekła za swoje grzechy. Wiele religii i kościołów hoduje w ten sposób wiernych poddanych, którzy nie będą oczekiwali zbyt wiele od życia, bo przecież skromność, oddawanie innym, altruizm to zalety, a pycha, bogactwo, duma, to przecież grzech. Poddawanie w wątpliwość tego co nauczają, to przecież bluźnierstwo.
- Dlaczego nagle mi to mówisz?
- A tak tylko chciałem pogadać... Sprawdzić, w jakim stanie jesteś... Wasze znaczenie słowa „dobry” prowadzi do autodestrukcji w imię świętego spokoju tych, którzy wami rządzą. To trochę jak u nas, tylko że my potrafimy dźgnąć sztyletem zamiast nadstawić drugi policzek. I wtedy wy nazywacie nas „złymi”.
- U nas było jednak trochę inaczej – wyburczała, zjeżona. – Nam też wolno dźgać sztyletem.
- Oooo, taaaak – mruknął ironicznie. – A najlepiej to żgać tych „złych”!
- Nie żgamy was dlatego, że wy żgacie swoich przełożonych!!!
- A dlaczego?
- Dlatego że urządzacie sobie polowania na ludzi!!! Na przykład!
- Ciekawe, czy złożyłabyś ofiarę, wiedząc, że dzięki temu Lolth ześle na twój dom błogosławieństwo, tunele się nie zawalą, ty i twoja rodzina się nie udusicie, nie znajdziecie jadowitych pająków pod łóżkami, i nie umrzecie z głodu, a wrogi dom nie wpadnie z wizytą i nie wyrżnie was wszystkich. Tak przy okazji, elfie, potrafisz przyjąć elficką postać?
- Nie powinny cię interesować takie rzeczy!
- Więc to prawda. Jesteś elfem zaklętym w wilka. Zabawne.
 
__________________
"Bóg stworzył świat. Szatan zobaczył, że świat jest dobry i zaniepokoił się trochę. Bóg stworzył człowieka. Szatan uśmiechnął się, machnał ręką i rzekł do siebie: eee spoko, będzie dobrze!" - Almena wyjaśnia drużynie stworzenie świata....:D
Kejsi2 jest offline