Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2018, 18:55   #157
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Tak oto zakończyliśmy część drugą i myślę ostatnią Morfy. Doszliśmy bowiem do końca historii, którą chciałem Wam opowiedzieć.

Słów kilka na temat scenariusza i co udało Wam się odkryć a co nie, i co udało mi się zrealizować.

Scenariusz był bardzo luźny i zawierał jedynie kilka punktów, które miały się wydarzyć. Mianowicie:
- przybycie Diatrysa (Jednookiej) do Skilthry
- zwiększenie aktywności morfy wokół, jak i w samym mieście - zamknięcie bram
- narastanie konfliktu między mieszkańcami a zamkowymi
- coraz dotkliwsze braki żywności / wody
- przybycie Diatrysów

Każda z postaci była podatna na wpływy Morfy, której stężenie w różnych częściach miasta była różna. Dlatego miało dla mnie znaczenie gdzie przebywacie w dzień i w nocy aby obliczyć stopień zmorfienia.
Wraz z rosnącym stopniem zmorfienia pojawiały się pewne "efekty uboczne", których byliście świadkami. Na przykład omamy słuchowe i wzrokowe.

Przewidywałem kilka możliwych zakończeń, z których udało Wam się wpasować w jedną z nich, mianowicie... jak się zorientowaliście, zostaliście naznaczeni przez morfę. Staliście się Skrzywieńcami.
Nie dopowiedziałem z premedytacją jak to się dla Was skończyło (wredny G(u)reK).

Czy było to najlepsze zakończenie z możliwych? Nie wiem :O) Nie było dobrych i złych.

Każdy z graczy miał możliwość odkrycia... nazwijmy to Prawdy. Udało Wam się częściowo. Nie jestem pewien ile z niej się domyślacie, chociaż pewne elementy być może Wam się zaczęły układać, być może coś zaczęło Was zastanawiać. Jednak do sedna nie dotarliście.

Na prośbę Caleba w kilku scenach pojawiła się jego postać z pierwszej części, którą nota bene w ostatnim poście zabił.

O samych graczach i ich postaciach .

Obce. Nekri.
Menda jedna wszeteczna. Liczyłem na Ciebie w tej sesji... no ale i tak Cię kocham miłością platoniczną. Liczę na to, że będzie nam dane jeszcze kiedyś... no i rozmowa z Bladym jeszcze niedokończona...
Klucz do Prawdy ukryty był w bustuarium.

Velg. Jehuda.
Druga menda, bo nie znika się bez słowa. Mam nadzieję, że nie masz na to zniknięcie poważnego usprawiedliwienia. Parwiz mógł tutaj poważnie namieszać. Mogę jedynie dodać, że ogień grecki w ostatnich postach i plan spalenia miasta to Velga pomysł gdzieś z początku sesji gdy jeszcze miałem z nim kontakt.
Klucz do Prawdy znajdował się w Zamku.

Autumm. Fernike.
Jak zwykle klimatyczna postać, dobrze opracowana, klimatycznie odgrywana.
Powody rezygnacji zrozumiałe. Szkoda.
Klucz do Prawdy był zawarty w księdze, która należała do ojca.

...i teraz moi najwytrwalsi z wytrwałych dzięki którym sesja nie zakończyła się przedwczesnym zgonem. Dziękuję!

Caleb. Brown.
Agatone Ci siadł. Pięknie poprowadzony. Zgodnie z charakterem postaci, klimatycznie, bez zważania na ewentualne konsekwencje. To lubię.
Kupiłeś mnie już dawno i mistrzowaniem, i odgrywaniem.
Klucz do Prawdy leżał w podziemnych korytarzach.

Grave Witch. Decato
Cieszę się, że Cię namówiłem na udział w tej sesji. Wprowadzenie Diatrysa jako gracza pozwoliło pokazać świat Morfy z innej perspektywy i wzbogaciło ją. Odgrywanie go na pewno nie było sprawą prostą. Podobał mi się sposób w jaki podchodziłaś do budowania posta, gdy widziałem w doc'u jak powstawał. Udźwignęłaś tą postać. Dobra robota!
Klucz do Prawdy leżał w zleceniu Proto i tutaj muszę przyznać, że skutecznie omijałaś sposobność podążenia tym tropem:
- ubiłaś osobę, która miała Ci przekazać wiadomość
- nie przeszukałaś trupów
- w bustuarium nie podrążyłaś tematu zmorfieńca, którego przyszło Ci badać
No ale to zawsze wydaje się oczywiste jak patrzy się oczami MG, który wie o co chodzi :O)

Suma sumarum, z tych trzech części uważam, że wyszła nam całkiem ładna historia.

Dziękuję raz jeszcze.
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest offline