Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2018, 12:44   #14
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Do szału doprowadza mnie też level scalling.
Tu niestety chodzi bardziej o balans - w drugą stronę też potrafi zepsuć to grę. Np. w DA:I już cytowanym wystarczyło wątek główny nieco opóźnić, robiąc zadania dodatkowe, żeby w jakiejś 1/3 gry mieć już level cap i kłaść wszystkich na jeden cios - co całą frajdę z potykania się w potężnymi przecież "złymi" odbierało skutecznie. W efekcie musiałam sobie ów level scalling włączyć, bo bym z nudów umarła.

Tak więc tu chodzi chyba raczej o balans gry, a nie samo zjawisko skalowania. Grą, która mnie tu super ujęła, było Divine Divinity - nawet na trybie "fabularnym" (najniższy poziom trudności), pojedynki były tak zeskalowane, że kilka razy się spociłam i musiałam zachować stałą czujność... ale ani razu nie zginęłam tak zupełnie, żeby się zablokować i klepać tego samego bossa 5 razy do skutku. Idealnie.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem