Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2018, 19:13   #2
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
Dzięki za dołączenie i powodzenia.

Wątek z grą:
http://lastinn.info/sesje-rpg-dnd/17...-klopotow.html

traveller - żółta kartka za złamanie 5. punktu zasad
sunellica - żółta kartka za złamanie 1. punktu zasad
Brilchan - żółta kartka za złamanie 8. punktu zasad


FAQ:
1. Czy osoby, które obserwują w nocy mogą obserwować, kto odwiedza ich samych?

Tylko Labelas może zobaczyć, kto go odwiedził w Nocy. (I Bhaal, jeśli odwiedził go Bane lub Myrkul, ale to w zasadach jest powiedziane wprost.) Tyr natomiast może zobaczyć, kto odwiedził innego gracza, a tym graczem nie może być on sam. Pozostali nie będą widzieć, że ktoś ich odwiedził, chyba że te odwiedziny wiążą się z interakcją (zabójstwo, wysłanie wiadomości) - nawet wtedy jednak imię odwiedzającego pozostaje nieznane, o ile z zasad nie wynika inaczej.

2. Zdolność Maski: jeżeli podczas fazy nocy zamieni się on z kimś innym rolą, to czy "nowy" Maska będzie mógł użyć ponownie tej samej zdolności?

Zamiana ról to zdolność jednorazowa i drugi gracz już nie może z niej skorzystać.

3. Jeżeli, wykorzystując swoją zdolność, Torm doprowadzi do linczu na Bane, to czy dorzucenie 'bonusowego' głosu jest traktowane tak, jak gdyby zagłosował ostatni, czy też odwet uderza w tego, kto ostatni oddał normalny, ważny głos?

Po wykorzystaniu zdolności Torma/Bane'a może nie być osiągnięta określona granica głosów do linczu (tak można interpretować to, co jest powiedziane w opisie zdolności) - wówczas należy czekać do momentu, aż te brakujące głosy się pojawią i, jeśli ofiarą linczu jest Bane, zabity zostanie nie Torm, a ten, kto oddał ostatni brakujący głos. Skorzystanie ze zdolności (przez Torma) w taki sposób jest jednak ryzykowne, bo zdolność zostanie zużyta niezależnie od tego, czy lincz nastąpi.

W innym wypadku, gdy Torm odda najpierw zwykły głos, a z użyciem zdolności zaczeka na odpowiedni moment (gdy brakuje już tylko jednego głosu), on zginie wraz z Bane'm.

Decyduje więc moment użycia zdolności przez Torma.


4. Po co mi zdolność, że mogę się dowiedzieć kogo spróbuje zabić Bane, jeśli jestem z nim w Mafii i skoro i tak się tego dowiem (a nawet zapewne wspólnie ustalimy kto i kogo), bo po prostu pogadam z xxx na czacie?

Znasz tylko imię osoby, którą Bane chce zabić (kamuflaż), a ta zdolność pokaże, jaką rolę ma wytypowany gracz.

5. Umiejka Maski zamienia tylko zdolności postaci, czy także przynależność? W sensie, jak mnie kto zamieni z takim Bhaalem, to on staje się miastem, a ja seryjnym mordercą? I kiedy się o takiej zamianie dowiadujemy?

Zmienia to również przynależność. Maska działa ostatni, więc zamiana ról następuje na końcu Fazy Nocy, po wykonaniu wszystkich innych akcji. Wtedy otrzymujecie na pw swoje nowe role. Jeśli jednym z wytypowanych jest członek Mafii, zakładam nowy nocny czat, aby poprzedni mafioso nie miał do niego dostępu. Z zasad to nie wynika wprost, ale przyjmiemy, że dopóki nie miną 24 h Fazy Nocy (lub inny wyznaczony czas), to nowy mafioso może jeszcze porozmawiać z towarzyszem na czacie, bo jest duże ryzyko, że ta współpraca długo nie potrwa.


 

Ostatnio edytowane przez Ril : 03-03-2018 o 09:13.
Ril jest offline