Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2007, 18:53   #19
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Odpowiem po swojemu, pewnie będę się trochę powtarzał, ale co tam.

Cytat:
Tak samo zamiast zakazu reklamowania stron „konkurencyjnych” można utworzyć subforum „Reklama”. Dlaczego? Bo za konkurencje można uznać wszystko i nic zarazem a każdą reklamę za spam. Jeżeli ktoś twierdzi że nie należy tolerować spamu to powiem tylko tyle że rzeczywistość jest taka że walka ze spamem nigdy się nie skończy. Zamiast tego można pokazać palcem gdzie mają być wszystkie reklamy i forum jest czyste, a przynajmniej czystsze i macie mniej roboty, oszczędzacie nerwy i możecie zająć się czymś innym.
Herrbatka- przykłady. Czy KTÓRYKOLWIEK user z jakimkolwiek stażem dostał warna za pokazanie "O, a tu [na innych forum] jest mój artykuł"? Ktoś z aktywnie działających dostał ostrzeżenie za to, że pokazał artykuł na swoim blogu? Czy Kitsune oberwał za reklamowanie swojej "lisiej nory" w sygu? Nie. Kary za reklamę dostają tylko tacy, którzy wpadają na forum i wrzucają swojego reflinka/adres do forum/etc. Warna mogą dostać tacy, którzy przy każdej okazji reklamują swoją stronę. W końcu, warna mogą dostać tacy, których mają niezgodną z naszym regulaminem treść. Czyli, tradycyjnie- póki nikt nie przesadza, nikt nie oberwie.

Cytat:
I pewnie nikt się ze mną nie zgodzi ale powiem to i tak: uważam że spam w rekrutacjach można tolerować. Głównie dla tego że on nigdy się nie skończy i jest mało szkodliwy. Jeżeli znajdziecie argumenty „jaki to spam jest denerwujący w rekrutacjach” to się zgodzę, że jest według was. Ale mi nigdy nie przeszkadzał, więc może warto zrobić jakąś sondę na temat zliberalizowania regulaminu forum co do rekrutacji.
A mi na ten przykład w zupełności nie przeszkadza przeklinanie. Myślę, że wszyscy powinniśmy bluzgać, będzie fajnie! Chodźcie, poklnijmy sobie trochę, bo ja tak chcę! Że co, że wy nie lubicie wulgaryzmów? A co mnie to, kurka wodna, obchodzi!?

I tu trafiamy na typowe egocentryczne podejście do tematu. Ale większości osób przeszkadza. Ważne informacje, jakie często pojawiają się w rekrutacji, łatwiej znaleźć na dwóch stronach niż dwunastu pełnych jednolinijkowców w stylu "Wysłałem." "A ja jeszcze nie." "A ja jestem głodny. Co macie na obiad?"- bo czy nie trafi Cię coś, gdy przez sześć stron będziesz musiał szukać informacji o tym, w którym roku gramy? Post z samym zgłoszeniem może być, to ustalaliśmy już "Na Górze" , ale bez przesady! I nie chodzi tu o nabijanie postów, bo tu nie mamy ani zdobywania rang, ani niczego innego (poza kostkami)- chodzi o czytelność. Bo czy chciałbyś otworzyć sobie encyklopedię, szukając np. roku urodzin Piłsudskiego, a pod nazwiskiem Piłsudski wcześniej przeczytać o tym, że autor hasła jest głodny, a jego żona za tydzień będzie rodzić? Bo ja nie miałbym na to najmniejszej ochoty.

Cytat:
Wczoraj kutak przyznał że zakaz rozmowy na SB o warnach ma powody osobiste "kto wie ten zrozumie" a sb jakby nie patrzyć jest częścią forum.
A z tego nie mam najmniejszego zamiaru się tłumaczyć

Powiem, jak zwykle, przykładowo- nie zdałeś ważnego egzaminu, wyrzuciłeś przypadkowo jakiś naprawdę ważny papier, rozbiłeś samochód. Masz ochotę o tym gadać z tłumem osób, często nieznajomych? Wątpię. I wyobraź sobie, że wtedy- o tych warnach- też pewna osoba nie miała ochoty rozmawiać. Poprosiła mnie o to, a ja tą prośbę spełniłem. Gdybyś ktokolwiek inny mnie o to poprosił- też bym starał się uciszyć temat. Jeżeli komuś dana dyskusja sprawia przykrość to chyba można przenieść się na gg/PW/cokolwiek innego.


Cytat:
Być może warto by jakiś ekran przed założeniem nowego wątku w rekrutacji założyć. Takie nie kolejne przypomnienie o regulaminie ale po prostu o opcjach jakie ma, o tym że za porzucenie rekrutacji ma warna itp.
A wsiadając do samochodu wyświetla Ci się w lusterku "Krótkie Przypomnienie Zasad Ruchu Drogowego"? Nie? Właśnie. Rejestrując się na LastInn.info zaznaczyłeś też okienko, gdzie zadeklarowałeś, że zapoznałeś się z regulaminem i go zaakceptowałeś. Jeżeli się nie zapoznałeś- no to masz spory problem. Każdy kto przeczytał starannie regulamin i pomyślał nad nim parę chwil nie powinien mieć problemów z zastosowaniem go w praktyce.

I, na Boga, ludzie- za złamanie go najczęściej jest warn. Że biedni nowi dostają warna? A co to jest warn? Okej, kara, ale nie trwa ani długo, ani nie robi niczego strasznego! Każdy z warnem może dalej być na LI i cieszyć się tym forum. Miałem dwa warny i skończyłem jako moderator, Redce też się kiedyś oberwało ostrzeżeniem. Diabolique- ile to on ich nie miał, podobnie jak Vengar. Mira za swój pierwszy post dostała warnem. I co? I wszyscy żyjemy, mamy się dobrze. Nie róbcie z ostrzeżenia kary śmierci.
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline