Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2007, 20:37   #3
Thronaar
 
Thronaar's Avatar
 
Reputacja: 1 Thronaar ma wyłączoną reputację
Cieszę się, że większość pracy się podobało, więc odniosę się do tego co się nie podobało (lub co kiepsko mi poszło).

Cytat:
Brakuje tam wiadomości, linku, czegokolwiek "co to jest nibykonkurs"
Nibykonkurs, to napisanie gry w tydzień na podstawie dwóch z trzech wylosowanych haseł (w tym przypadku kościół i tyran). Link miał być ukryty w logo nibykonkursu, lecz program do robienia pdf-ów tego nie uchwycił.
Jak widać mało czasu, a faza koncepcyjna trochę trwa, stąd niezbyt duża forma. Cała inicjatywa powstała na forum systemów autorskich (dlatego linku tu nie podam).

Cytat:
chyba zapomniałeś dodać, że konwencja jest również detektywistyczna (tak wynika z przykładowych przygód na końcu Miasta).
Miało być w wstępie, lecz napisałem inne słowo.

Cytat:
Czytając pierwsze zdania o braku historii można mieć wrażenie, że całe miejsce jest halucynacją bądź tworem kogoś/czegoś w rodzaju "Łupieżców Umysłów" bądź "Matriksa" - czemu ludzie zapominają?
Użyłem zbyt mocnego zdania, oni zapominają na takiej samej zasadzie, jak ludzie którzy wyjechali i nie wracali do domu. Zamazuje im się obraz domu, nic strasznie nadnaturalnego. Poza tym, nie uważam, że wszystko musi być wyjaśnione, nie powinno to przeszkadzać w prowadzeniu.

Cytat:
Czy nie lepiej byłoby stworzyć systemu politycznego podobnego do Angsocu z książki "Rok 1984" tylko z obniżoną techniką za to z wszędobylskimi donosicielami i funkcjonariuszami aparatów bezpieczeństwa?
Chodzi o to, że skoro nie jest on doskonały, to tym bardziej gracze powinni dać z siebie wszystko. Społeczne niezadowolenie jest łatwe do kierowania, a aparat państwowy nie jest aż tak mocny, dlatego gracze nie mogą wywołać zbyt dużego niezadowolenia (rozwalać ludzi na lewo i prawo, lub powodować ich zniknięcia), bo sami pomogą rozpalić nowy bunt.

Cytat:
Nie wyjaśniłeś również właściwie jakie są realia techniczne... z tego co można wyczytać to druga połowa XIX wieku (choć stalowe budynki to raczej XX wiek) w mieście, początek XVIII wieku na wsi z elementami średniowiecznych zabobonów.
Są dokładnie takie jak to opisałeś, więc jednak coś tam jest.

Cytat:
Nieznam niestety filmu Mroczne miasto i może dlatego nierozumiem wielu spraw z Miasta
To by ci nic nie wyjaśniło. Z filmu brałem tylko klimat, duże miasto, rozmawiamy tylko z tymi ludźmi co chcemy, mroczno i tajemniczo.

Cytat:
czemu kościół nie chce przejąć władzy?
Bo poważnie podchodzi do powołania, i ma tylko pomagać, upominać, a nie rządzić.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane;
Nic nie zostanie wybaczone.
Thronaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem