Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2018, 16:33   #15
Krieger
 
Krieger's Avatar
 
Reputacja: 1 Krieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputacjęKrieger ma wspaniałą reputację
Cytat:
Niemal dosłownie. Catachanie są wzorowani na żołnierzach US w Wietnamie pomieszanymi z Rambo
Zawsze odczuwałem, że główną inspiracją dla Catachan i ich planety była planeta Pyrrus z książki (i później trylogii) pt. Deathworld (yes ) Harry'ego Harrisona, wydana w 1960. Polecam każdemu fanowi klasycznego SF i Catachańskich klimatów Po polsku to chyba była "Planeta Śmierci". Ale tak, w artworkach nawiązania do Predatora, Rambo i Wietnamu są bardzo dominujące.

Uwielbiam czterdziestkę, z pułapu OW marzyłaby mi się jakaś apokaliptyczna bitwa albo oblężenie, walka na bagnety i szable u stóp kroczących tytanów, kawałki okrętów kosmicznych równające z ziemią góry, oceany parujące od nuklearnego gorąca... nie wiem na ile sam taki konflikt byłby grywalny maluczkimi gwardzistami, ale jeśli byłby tłem dla jakiejś bardziej personalnej albo mniej makro opowieści, byłoby super. Generalnie opcja 2, chętnie 2+3.
 
__________________
Originally Posted by The Giant
Fantasy literature is ONLY worthwhile for what it can tell us about the real world; everything else is petty escapism.

Ostatnio edytowane przez Krieger : 12-03-2018 o 16:37.
Krieger jest offline