Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2018, 10:35   #16
Wisienki
 
Wisienki's Avatar
 
Reputacja: 1 Wisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Adr Zobacz post
abishai - oby się udało, czekam na kartę

Corax Taka postać na pewno ubarwiłaby sesję, ale założyłem sobie w scenariuszu, że główny wątek to konflikt między wdową i córką. Nie chciałbym zbyt feminizować sesji dlatego pozostałe trzy miejsca myślałem o męskich archetypach. Spięcia, interakcje damsko-męskie są całkiem istotnym wątkiem w konwencji noir.

Taka postać maiłaby nieco pod górkę, bo jeśli będę miał wybór miedzy nią, a innymi bardziej pasującymi do założeń sesji to niestety, możne odpaść. Nie zamykam przed takim pomysłem drogi. Stwórz postać i przekonaj mnie, że warto ją wybrać.


Piękna mapa NO
http://www.bigmapblog.com/maps/map05...psBCGFbzma.jpg
dlaczego zaraz feminizować sesje?, przecież to logiczne że około 50% społeczeństwa to kobiety, więc tak naprawdę jaka to różnica czy mamy 3 postacie męskie a 2 kobiece czy na odwrót. Powiedz mi czym się różni śpiewak jazzowy od śpiewaczki jazzowej w kwestii archetypu bo ja tego nie ogarniam.

Tu dalej mamy pole na jak to piszesz "Spięcia, interakcje damsko-męskie są całkiem istotnym wątkiem w konwencji noir." Mało przy 3 damskich charakterach świat jest bardziej spójny, bo bardziej oddający rzeczywistość, a ty będziesz mógł uzupełniać ten świat tworząc fajnych męskich NPC. Czy dałbyś radę tworzyć wiarygodne psychologicznie postacie przyjaciółek? wspólniczek? bo myślę że przynajmniej jedna z graczek lub jeden z gracz będzie miała kogoś takiego w opisie pistacji. Dlaczego by to nie miała byś dziewczyna z klubu jazzzowego? Wszystkim uprościłoby to życie.
 
__________________
Wiesz co jest największą tragedią tego świata? (...) Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. Ruchome obrazki - Terry Pratchett
Wisienki jest offline