Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2018, 00:13   #14
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ledwo wysiadliśmy z helikoptera, więc niewiadomo...
A co do długich sesji to chętnie bym złapał jedną czy dwie najlepiej od 0 do epickiego bohatera. Mogą być i z przepakami, bo i mi się marzy wychodowanie mechanicznego potwora jeśli system (bo nie każdy kombi jak DnD 3/3.5, że od pewnego poziomu można CR wyrzucić na śmietnik) na to pozwoli.
- Dobra trochę pożarciłem z tymi długimi sesjami. Bo taką mam tendencję no ale indywidualnie to długie czy nie długie to w sumie z każdą nową sesją jak z tym pudełkiem czekoladek

- Bardziej na serio to mechy tych systemów niezbyt sprzyjają szybkiemu rozwojowi postaci. W neuro i młotku zwykle dawałbym pewnie garść PD na koniec tury jak to mam w zwyczaju co pozwalałoby na jakiś rozwój "po drodze". W Cold City i Parchach jak już to raczej na koniec rozdziału czy innej wyraźnej przerwy bo tam skok o 1 to skok o całą kategorię jakościową. Przynajmniej ja to tak widzę.


Cytat:
Cold War II -
Warto wymyśleć jakiś ogólny motyw strategiczny w stylu, Chiny budują Nowy Szlak Jedwabny, a Amerykanie podrzucają im wojny na trasie.
- Coś można pomyśleć. Myślałem ogólnie o jakimś egzotycznym "puzzlu" w Afryce, Azji, Karaibach czy Ameryce Pd. Takim co taki "gringo" od razu rzuca się w oczy. Więc właściwie można by wymyśleć tutaj "kolorystycznie" co by komu pasowało a do tego myślę tło i sytuację lokalną da się dorobić. Inaczej no można jeszcze "rozpisać wojnę" czyli scenę geopolityczną właśnie w strategicznym ujęciu ale tym to wolałbym się zajmować jakbym wiedział, że mam wziąć na tapetę właśnie tą sesję Wtedy pewnie bym podał jakieś kilka potencjalnych punktów zapalnych które mogą być takim "puzzlem". A na razie to nawet nie są sprecyzowane ani konkretne lata (od lat 90+) ani właśnie miejsce.


Cytat:
Pipboyshima - Czołg!
Fajnie byłoby, żeby to nie był zwykły czołg... Proponuję zamiast tego:
- No ciekawe pomysły Poza pkt. 2 bo mi słabo pasuje w realia gry to pozostałe brzmią całkiem ciekawie co się w tym bagnie mogło potopić


Cytat:
PS.
W temacie przydałyby się linki do Parchów i Pipboyshimy.

- No racja. Co do Pipboyshimy to na razie tak nazywam ten konglomerat zasad w neuro wedle jakich prowadzę w tej chwili lub chciałbym wprowadzić zmiany z praktykologii sesyjnej. I właśnie przetestować w ogniu nowej sesji. Ale nie mam w tej chwili tego spisanego by podać jako jednolity zbiór zasad.

- Co do Parchów mogę podać tutaj link do doc ze ściągą do sesji Parchów. Jest spisany właśnie wedle owej sesji ale jak ktoś się nie przestraszy tylu literek może coś mu to pomoże. Poza fabułą, trzon mechy powinien zostać taki sam. No chyba, że kogoś mecha niezbyt interesi to może sobie darować te czytanie No a tu jest link: https://docs.google.com/document/d/1...Kr-x7-eE/edit#

- Jak dam radę może dorobię bardziej aktualną wersję tych Parchów pod daną sesję i spiszę tą Pipboyshimę co bym planował.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online