Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2018, 01:24   #15
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Coś można pomyśleć. Myślałem ogólnie o jakimś egzotycznym "puzzlu" w Afryce, Azji, Karaibach czy Ameryce Pd. Takim co taki "gringo" od razu rzuca się w oczy. Więc właściwie można by wymyśleć tutaj "kolorystycznie" co by komu pasowało a do tego myślę tło i sytuację lokalną da się dorobić. Inaczej no można jeszcze "rozpisać wojnę" czyli scenę geopolityczną właśnie w strategicznym ujęciu ale tym to wolałbym się zajmować jakbym wiedział, że mam wziąć na tapetę właśnie tą sesję Wtedy pewnie bym podał jakieś kilka potencjalnych punktów zapalnych które mogą być takim "puzzlem". A na razie to nawet nie są sprecyzowane ani konkretne lata (od lat 90+) ani właśnie miejsce.
Czyli to byłoby coś w stylu co kiedyś planowałeś w Afganistanie... Co do puzzli to Ameryka Pd. nie ma wielkiego potenjału geostrategicznego ona nadaje się tylko do wojen narkotykowych z kilkoma wrzutkami w stylu afery Iran-Contrass. W Łacińskiej jest niby Meksyk jako tamtejsze Kosowo tylko jakoś w mediach o nim cicho z kolei kryzys kubański skończył się szybciej niż by się rozkręciła sesja.

W Ameryce to jakiś potencjał mają Karaiby... da się wydumać jakiś scenariusz o rewolucji separatystycznej, do której przykleją się anarchiści z całego świata, a z nimi "piraci" technologiczni, którzy będą tam rozkręcali biznes IT, kosmiczny (patrz Sea Launch), morski, podwodny (w tym poszukiwania skarbów) itp. A w tle tej zawieruchy morskie szlaki handlowe i surowce mineralne. Jak się nie boisz domieszki cyberpunku to może się dziać...

Z reszty to ciekawe regiony to:
- Bliski Wschód
- Afryka Północna
- pogranicze Rosji i Chin (separatyzm syberyjski)
- Arktyka i okalajóce ją wody trzeba tylko podkręcić tempo
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.

Ostatnio edytowane przez archiwumX : 20-03-2018 o 01:27.
archiwumX jest offline