Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-03-2018, 19:52   #27
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację

PROROK posłuszny poleceniom pilota zawrócił i przyspieszył, aby jak najprędzej osiągnąć granicę obszaru w którym Interdictor blokował możliwość skoków. Załoga, zajęta przy czujnikach, nie komentowała już decyzji kapitana. Gdy dystans do Gwiezdnego Niszczyciela zaczął się trochę zmniejszać, zostali przez niego wywołani. Na holoekranie pojawiła się wiadomość. Postać mężczyzny w średnim wieku zwracała się do załogi frachtowca.


- Tu agent Blaise z Imperialnej Służby Bezpieczeństwa, ze statku „Vengeance”. Tymczasowo jestem dowódcą operacji Floty w tym systemie. Kapitanie Khort, wiem, jaki macie ładunek i gdzie lecicie. Proszę pana o chwilowe zadokowanie na Vengeance i rozmowę. Obserwując Pańskie manewry mam nieodparte wrażenie, że chce pan zrobić coś bardzo głupiego. Zapewniam, nasze cele w tym systemie są zbieżne. Jeśli przyjmie pan moją ofertę, to gwarantuję panu i ładunkowi bezpieczeństwo, a jeśli porozmawiamy, to być może Imperialna nagroda za pańską głowę zniknie i stanie się pan oficjalnie właścicielem swojego statku. Mogę zapewnić Wam także bezpieczne lądowanie w dowolnym miejscu na planecie. Ta sama oferta i czasowy immunitet dotyczą też pańskiej załogi.

Wiadomość urwała się. Po transmisji wszyscy zamilkli. Potem głosy odezwały się naraz:
- To ściema!...
- Może nie, przecież jeszcze nie strzelają, tylko mówią...
- Panie Lyrio, szanse powodzenia pańskiego planu szacuję na 1 do 4...
- Nie możemy im ufać! To Imperialni!
- To może wróćmy do Korporacyjnych? Oni też mają statki w tym systemie, a nie podlegają pod Flotę Imperialną...
- Ale współpracują...
- Skąd oni o nas wiedzą? Skąd znają Lyrio?
- To ISB! Pieprzeni szpiedzy! Oni wszystko wiedzą!...


Zgiełk w końcu zamilkł. Wszyscy czekali na decyzję kapitana.
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 21-03-2018 o 19:59. Powód: Wycięło mi kawałek tekstu przy wklejaniu.
Prince_Iktorn jest offline