Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2018, 13:54   #17
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Ok, Moshanta wraca. Dobrze, że potraficie się dogadać. Choć jesteśmy drużyną to nie wątpię, że jeszcze nie raz się pogryziemy. Ale rozwiązywać problemy to nie to samo co ich nie mieć, nie?

Aha, tak jak obiecałem oto parę atutów dla bramkarzy. Vilira proszę o zapoznanie się.

Błyskawiczny refleks
Wymagania: Szybkość 3+, Parada 3+
Reagujesz na strzały niemalże nim strzelec uderzy na twoja bramkę. Może nie łapiesz kuli pistoletowej w locie, ale piłkę parujesz czysto odruchowo.
Mechanika: Każdy twój test Parady ma premię +1. Dwa razy na mecz możesz automatycznie zneutralizować dwie sytuacje bramkowe (sytuacje bramkowe, nie Fazy Ataku!).
Dodaj +4 do Fazy Obrony swej drużyny.

Wzorowe ustawienie
Wymagania: Percepcja 3+, Wyłuskanie pilki 3+
Bramkarską taktykę masz w małym paluszku. Ustawiasz się do przecięcia dośrodkowań niemal bez udziału myśli.
Mechanika: Każdy twój test Wyluskania piłki ma premię +1. Dwa razy na mecz możesz automatycznie przechwycić podanie ze skrzydła.
Dodaj +4 do Fazy Obrony swej drużyny.

Lepkie palce
Wymagania: Parada 3+
Bezbłędnie czytasz rotacje nadawane piłce przez napastników. Bronisz nawet te strzały, które powinny wbić cię w słupek albo wyciąć rany w dłoniach.
Mechanika: Każdy twoj test Parady ma premię +1. Broniąc Atomowy Strzał lub Podkręcony strzał przepuszczasz go tylko wtedy gdy w twoim teście Parady wypadnie 6.
Normalnie przepuszczasz Atomowy i Podkręcony strzał gdy w teście Parady wypadnie 5 i 6.
Dodaj +3 do Fazy Obrony swej drużyny.

Wyrachowana brawura
Wymaganie: Wyłuskanie piłki 3+
Bramkarz nie może tkwić cały mecz między słupkami. Wychodząc z bramki do dośrodkowania albo wygarniając piłkę spod nóg szarżującego napastnika przerywasz nawet najbardziej niebezpieczne akcje.
Mechanika: Dodaj +1 do testu Wyluskania piłki. Dwa razy na mecz możesz zneutralizować ostatnie podanie jeśli rywale grają prostopadle, a raz automatycznie przechwycić podanie ze skrzydła.
Dodaj +3 do Fazy Obrony swej drużyny.

Gra ze skrzydłowymi
Wymagania: Charyzma 3+, Podanie 3+
Przechwytując piłkę podajesz błyskawicznie i bezbłędnie do bocznych obrońców i skrzydłowych rozpoczynając atak.
Mechanika: Twoje testy Podania mają premię +1. Raz na mecz możesz na rozpoczęcie Fazy Ataku swej drużyny (w opcji kontrataku) podać piłkę do skrzydłowego tak by twoja drużyna mogła od razu przejść do ostatniego podania.
Dodaj +2 do Fazy Ataku i +2 do Fazy Obrony swej drużyny.

Komenderowanie obroną
Wymagania: Charyzma 3+, Percepcja 3+
Z tobą za plecami obrońcy mogą być pewni, że wskażesz im najlepszy wzorzec zachowania w każdej sytuacji defensywnej.
Mechanika: W każdej sytuacji taktycznej twoja drużyna w Fazie Obrony może dodać twoją Charyzmę do wyniku testu jakbyś był kapitanem. Ustawiasz też mur przy rzutach wolnych tak precyzyjnie, że twój test Parady przy strzałach z rzutów wolnych wynosi +3.
Normalnie premia do Parady za ustawienie muru wynosi +2.
Dodaj +3 do Fazy Obrony swej drużyny.

Edycja: Dostałem pw od Moshanty i w związku z tym mam uwagę. Opisując na potrzeby karty Fazę gry nie opisujecie tylko akcji swojej postaci. Piszcie o meczu, twardej obronie i błyskotliwych atakach. Walkę z offsajdem, wrednymi obrońcami i jadowitymi sędziami, ostre wejścia w wychodzących do piłki bramkarzy, asysty i bramki. I, w trakcie narracji, o swojej postaci, jej decyzjach i akcjach w ataku i obronie.
Co napiszecie to wasza sprawa. Ja tylko chcę się dowiedzieć jak widzicie siebie na boisku i czy umiecie pisać o swojej pasji. Pewnie potraficie, ale zobaczymy.
 

Ostatnio edytowane przez Jaśmin : 22-03-2018 o 14:24.
Jaśmin jest offline