Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2018, 01:28   #13
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ot kiedyś wymarzyłem sobie postać rodem z Bloodborne i odkryłem, że atut Sword and Pistol wymaga pięciu innych, co bez bonusów dawałoby minimum jedenasty poziom postaci jeśli dobrze liczę. Przykre.
Hm... Szczerze powiedziawszy nigdy nie próbowałem przenieść postaci komputerowej (czy też jej unikalnego stylu walki) do realiów RPG, więc jest mi to obcy dylemat. Zwykle bawię się tym co daje system i potrafię się dobrze bawić nawet w gry pochodne OD&D, gdzie wybór rzadko wykracza poza trio Fighter, Magic-User i Cleric. Inna sprawa, że w większości systemów z jakimi miałem styczność, walka przy jednoczesnym użyciu miecza i pistoletu była niemożliwa lub mało optymalna, chociaż w WFRP można tak grać całkiem przyjemnie (trzeba mieć tylko na względzie, że więcej niż jeden wystrzał na walkę raczej nie będzie możliwy).

W poprzedniej wypowiedzi nie chciałem Ci niczego wytknąć. Ot, chciałem zauważyć, że D&D 3.5 oraz PFRPG gra się przyjemnie, gdyż jej najczęstszy zarzut (rules bloat) uderza głównie w MG, a nie graczy, którzy, jakby nie patrzeć, czerpią same korzyści z mnogości opcji i szczegółowo opisanych zasad, do których mogą się odnieść, kiedy mają wątpliwości. Jako MG jestem już zbyt wygodny, aby wrócić do tych systemów, a piąta edycja mimo licznych prób i wydanych po latach materiałów dalej mnie nie przekonuje (ostatnio bardzo jaram się system Castles & Crusades, tak swoją drogą), ale jako gracz po prostu nie mogę przejść zupełnie obojętnie obok takiej rekrutacji.

P.S. Stary czarodziej zawsze fajny, a na siódmym poziomie gra takim to sama przyjemność. No, ale nie naciskam - każdy ma swoje ulubione zabawki.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline