Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-04-2018, 20:13   #19
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Ryś pochylił się nad przygotowanym ekwipunkiem i dumał tak w milczeniu przez chwilę.

- Wezme część zapasów, ale jako zwiadowca nie za bardzo moge się objuczać. W końcu pójdę w awangardzie, wypatrując patroli wroga. - Zapakował do worka cześć jedzenia i podniósł jeden z bukłaków. Nie zwlekając odkorkował go i powąchał, a następnie spróbował zawartości, krzywiąc się lekko. - A co ja, koń? - Burknął pod nosem cicho i zerknął na Zardhana.

Wykorzystał moment kiedy krasnolud odciągnął go na bok. - Spokojnie przyjacielu. - Również odpowiedział przyciszonym głosem. - Nie musisz obawiać się Iskry. Ona nie gryzie. - Urwał nagle, marszcząc czoło w zastanowieniu. - W sumie to gryzie... aaale ty nie musisz się o to martwić. Pokręcił głową, jakby odganiał jakąś natrętną myśl. - Po prostu jej nie obrażaj i będzie cacy. Poklepał go uspokajająco po ramieniu.

- Dobrze się jednak składa, bo chciałem z tobą pomówić o naszych zapasach. - Pokazał mu bukłak. - Mianowicie mam na myśli to. Widzisz, głupio tak o samej wodzie wyruszać. Jak zwierze. Źródło, czy strumień można znaleźć po drodze. Aaale... nie uwierzę, że siostrzyczki nie mają tu wina schowanego w jakiejś chłodnej piwniczce. Z pewnością nie spostrzegą, że przelejemy baryłeczkę do bukłaków. Nie oszukujmy się. Nie uwierzę też, że nigdy im nie podbierałeś. Większość będzie i tak zajeta teraz modłami, więc nikt nawet nie będzie nas o nic pytał. Żadnego ryzyka, a kiedy nam się powiedzie, to kapłanki i tak będą nam dozgonnie wdzięczne. Same plusy. - Zachęcał przyciszonym głosem, ręką wskazując na kwitnące kląby, pokryte poranną rosą. - Słyszysz jak radośnie ćwierkają ptaki? Nawet one by się zgodziły, gdyby mogły mówić.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.

Ostatnio edytowane przez Cattus : 12-04-2018 o 22:22.
Cattus jest offline