Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2018, 15:17   #62
Flamedancer
Konto usunięte
 
Flamedancer's Avatar
 
Reputacja: 1 Flamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputację
Detect Scrying

Jeśli mielibyśmy zainwestować w jakąś ochronę przed wieszczeniem, to wolałbym już to.

+ Jeden działa na całą drużynę na dwadzieścia cztery godziny
+ Duży zasięg zaklęcia
+ Drastycznie zmniejsza to koszta, możemy w ten sposób się zaopatrzyć na kilka dni
+ Będziemy wiedzieć, kiedy jesteśmy szpiegowani, a być może nawet zobaczyć obraz tej postaci
+ Gwenda jest w stanie to rzucić ze zwoju!*
- Nie zapewnia faktycznej ochrony
- Czwarty poziom zaklęć
- Czy na pewno tego potrzebujemy?
@Edit: - Być może dokonałem nadinterpretacji w sprawie ochrony całej drużyny przed wieszczeniem. ;_;

* - zakładając, że kupimy zwój o Poziomie Czarującego (CL) równym 7, czyt. zwój spisany przez czarodzieja. Jeśli zwój będzie spisany przez barda bądź zaklinacza, to Gwenda będzie musiała wykonać rzut o ST = poziom czarującego zwoju (CL) + 1.

Tak się wczytałem w regułki zwojów i się złapałem za głowę zdając sobie sprawę, że jest to wykonalne.

@Edit2:
Za złoto, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, a przynajmniej Ingemar nie wie, bez bawienia się w powyższe cuda (sam się w nich pogubiłem już), możemy kupić parę różdżek. Moje propozycje:
Cure Light Wounds - każdy mógł się tego spodziewać.
Infernal Healing - "lepsza wersja" powyższego zaklęcia... ale to już ciemna strona mocy.
Protection from Evil - klasyk.
Bless - Keep calm and praise the sun! (postacie z Use magic Device by mogły z tego skorzystać ^^)
Feather Step - chrzanić trudny teren.
Longstrider - szybciej! prędzej! dalej! (Use Magic Device)
Obscuring Mist - trudno mi cokolwiek o tym zaklęciu napisać. Mówią, że skuteczne, osobiście zaś go nie lubię.
Comprehend Languages - tak jakoś... może się przyda?
Enlarge Person - ...Co? Ja to poleciłem? He-he, chyba żartujecie. :P
Reduce Person - nieeeeeeee~!
Shield - za moich czasów noszono jeszcze drewniane tarcze, cholerna młodzież.
Grease - ST 11 na refleks nie powala, ale ST akrobatyki na 10 już owszem - i to dosłownie!
Ray of Enfeeblement - jeśli macie za dużo pieniędzy...

Tak tylko staram się coś pomóc. ;_;
 
__________________
[FONT="Verdana"][I][SIZE="1"]W planach: [Starfinder RPG] ASF Vanguard: Tam gdzie oczy poniosą.[/SIZE][/I][/FONT]

Ostatnio edytowane przez Flamedancer : 17-04-2018 o 15:51.
Flamedancer jest offline