Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2018, 00:03   #935
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Weszli do komnaty, która zapewne była gabinetem czarownicy. Etelka miała specyficzny gust patrząc na niedźwiedzia i gadaj jakiegoś wiszącego pod sufitem.
- Dziwna kolekcja jak na czarodziejkę w prywatnym gabinecie.- Mruknął mag i upewniwszy się, że nic im nie grozi wszedł.

Pierwszą rzeczą która przykuła uwagę Techlera był regał z książkami. W porównaniu z biblioteką pod wieżą sygnalizacyjną ten zbiór był maleńki, ale jak się szybko okazało dość cenny. Grimuar od razu zainteresował maga, który schował go do plecaka z zamiarem zagłębienia wiedzy później. Z resztą po doświadczeniach z kompanami pewnie by chcieli by zniszczył księgę. Ci jednak byli skupieni na biurku.

Trzask ustępującego zamka w szufladzie odwrócił uwagę Wolfganga od księgi o goblinoidach. Schował książkę odruchowo i podszedł by zobaczyć zawartość. Fiolki z zielonym płynem były magiczne.
- Te fiolki emanują magią. Przyjrzałbym się im jeśli pozwolicie. Nie wiem czym są, ale na barce będzie czas na studia nad nimi.- Kiwał głową.

Mag usiadł na krześle przy biurku i zaczął słuchać jak Lothar czyta po kolei każdy z listów na głos.
- No to mamy pewność, że do dobrego domostwa trafiliśmy i że z przeklętym manipulatorem i jego sługami mamy do czynienia.- Mag widać było, że w skupieniu czytał.
- Teraz mamy cel dalszej podróży. Jeśli nadal chcecie towarzyszyć mi w mojej misji.- Oznajmił z pytaniem w oczach po kolei każdemu kompanowi.

Zwinąwszy listy, chowając je w stronicach książki o zielonoskórych i zabezpieczając flakony Mag był gotów wyruszyć w drogę powrotną do miasta. W towarzystwie Panny Beatki rozpogodził się gdy wspomniała jakie pyszne ciasto upiecze gdy dotrą w bezpieczniejsze miejsce.
 
Hakon jest offline