Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2018, 18:00   #37
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Czytając dyskusję, która tu rozgorzała przed kilkoma laty, zacząłem się zastanawiać jak bardzo wyewoluowała piąta edycja. Jak dobrze wiemy; systemy RPG, a w szczególności te spod gatunku D&D (bo nie ma co ukrywać - D&D to gatunek sam w sobie), mają tendencję do dość drastycznego ewoluowania wraz z nowymi podręcznikami (np. Pathfinder bez APG to zupełnie inny Pathfinder; inne systemy mają również mniej lub bardziej wpływowe dodatki).

Jak to zatem wygląda w przypadku piątej edycji? Szczególnie teraz kiedy pierwsze wrażenie mamy już dawno za sobą. Czy waszym zdaniem mocno zmieniła się (tudzież wzbogaciła) piąta edycja przez te lata, czy raczej WotC wciąż mają spore pole do popisu (i argument, że oficjalne materiały dostarczają zbyt mało opcji wciąż jest aktualny)?

Wiem, że do tej pory wydanych zostało kilka istotnych dodatków, które prezentują się dość wysoką jakością wykonania i cała masa korygujących system artykułów. Poza tym mamy do czynienia nieprecedensowym marketingiem D&D, na którym siłą rzeczy zyskuje całe hobby, co mnie bardzo cieszy. Jest to sukces, z którego cieszyć powinni się wszyscy entuzjaści RPG, także te osoby, które nie kryją swojego negatywnego stosunku do D&D. Trochę gorzej tylko, że cały ten medialno-marketingowy szum funkcjonuje głównie w USA i do nas niewiele z tego dociera...
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem