Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2018, 09:54   #38
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
Niech Ci będzie, Duchu Emmericha. Przyznaję, że szansa jest większa niż 0,8 promila. Może ci trzej mędrcy z darami rzeczywiście chcieli osobiście odwiedzić dzieciątko KDDL i złożyć mu hołd. I to mimo udziału w grze paru innych VIP-ów i znakomitości, jak choćby Smerf Ważniak. To prowadzi do konkluzji, że jeszcze dziada z babą tu brakuje. I Heroda. Kajam się w prochu i popiele, który zalega grubą warstwą na dnie mojej krypty.
Cytat:
Napisał Smerf Maruda Zobacz post
Zgodzę się, że wygląda to trochę wyjątkowo, ale mafiozi zazwyczaj nie mają jednej spójnej wersji. Za duże ryzyko wykrycia.
Tak, mafiozi zwykle nie mają jednej spójnej wersji. Tylko że tym razem coś poszło nie tak. Sytuacja zmusza ich do podjęcia ryzyka i niekonwencjonalnego grania. Jeśli są doświadczonymi graczami, to potrafią ułożyć wielowarstwową intrygę, która wyprowadzi wszystkich w pole.

A teraz wróćmy do wątku “podmienionego” Chomika, którego specjalnie zostawiam na deser. Jestem przekonany, że to będzie atrakcyjne dla naszej publiczności.

Moja hipoteza jest taka: Chomik nie pojawił się na nocnym czacie, a że jesteście razem w Mafii, to, jako dobry kolega, próbujesz go na różne sposoby uwiarygodnić, Duchu. Utrata nawet jednego (nieaktywnego) mafiozy przybliżyłaby Waszą frakcję do przegranej, dlatego wspólnie z Ardelem odegraliście przed nami tę scenkę.

Bo co oznacza obecność Chomika u KDDL-a w nocy? Że Chomik nie zabija, zatem jest poza wszelkim podejrzeniem. KDDL wtóruje Ci w tym, mówiąc, że żadne blokowanie na pewno nie miało miejsca. (Czy ktoś się spotkał w poprzednich Mafiach ze zdolnością, która daje taką pewność?)

Nie przewidziałeś jednego: nie logował się od pięciu dni. Stąd ta na szybko zmyślona historyjka z podmianką, którą od razu przyklepał KDDL.
Cytat:
Napisał Duch Emmericha Zobacz post
Jeśli KDDL też jest z Miasta i ręczy za Żabę (...) prawdziwego Chomika nie ma obecnie wśród nas... A Tyr nie żyje... Podejrzanych pozostanie 7 osób.
Tutaj zdejmujesz z Chomika podejrzenie po raz drugi. Tak jakby nieaktywność gracza, albo użycie na nim zdolności "Lokiego", automatycznie wyłączało go z grona podejrzanych. A jest zupełnie na odwrót. Bo skoro to nie Chomik odwiedził KDDL-a, tylko ten, kto się pod niego podszywa, tzn. że to przebieraniec jest niegroźny, a o Chomiku nadal nie wiemy nic.

Członkowie Mafii nie mają powodu się wzajemnie odwiedzać i przepytywać, czyż nie? Uwikłaliście go więc w swoje sprawki i, paradoksalnie, odcięliście się od niego, aby w razie Waszej śmierci pozostali bogowie myśleli, że przynajmniej Chomik jest czysty. I w drugą stronę. Jeśli Chomik zginie pierwszy, np. z powodu złamania regulaminu, to Duch Emmericha powie: ha! próbowałem przemaglować tego gagatka, ale nie dało się.

Majstersztyk.

Jak mówiłem, to tylko hipoteza. Zagadką jest udział Żaby w całym tym zamieszaniu. Może chce pokazać, że ma wywalone, bo tak jest bezpieczniej niż wystawiać się na ogień pytań? Nie wiadomo. Jeśli cokolwiek z tego się sprawdzi, a jutro moja krypta będzie pusta, to sami oceńcie, dzieciaczki.
 
Ril jest offline