Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2018, 13:03   #1
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
[komentarze] D&D 5e Dolina Nentir: Strażnicy Puszczy

Witam,
Ten temat jest tematem komentarzy do sesji D&D 5e Dolina Nentir: Strażnicy Puszczy
Link do sesji:
Link do materiałów sesyjnych:
Google doc

Sesja powstała bez rekrutacji, zaproponowałem udział graczom których postacie nie dostały się do sesji Clutterbane’a Zaginiona Kopalnia Phandelver.

Domyślnie gramy bez Google doca, w miarę potrzeby dla dialogów z graczami możemy go założyć, ale domyślnie nie powinien być używany.

Mechanika oraz komentarze będą zamieszczane w tym temacie, w temacie sesyjnym opisy fabularne.
Terminy odpisów 4 dni dla Was, 3 dni dla mnie.

Lista graczy:
BloodyMary - Althaea (strzelec)
MatrixTheGreat - Soveliss (czaromiot)
Rowan - Ardiel Mercuri (harcownik)
Komtur - Mordred (Pierwsza linia)
Lord Melkor - Aldric Orli Szpon (pierwsza linia)

Dokument zbiorczy postaci

Wstawianie rzutów z kostnicy forumowej
Funkcjonuje to w ten sposób, że najpierw wstawiacie post, a potem obok przycisku Edytuj pojawia się przycisk rzutu kośćmi. To znaczy, że rzuty wykonuje się do deklaracji postowych, czyli nie edytujemy potem posta żeby opisać rezultat rzutu. To opisuję ja w kolejnym moim poście.

Rzuty wykonujecie tylko w czasie walki, normalnie w sesji ja rzucam dla Was.
Wykonujemy 4 rzutów 1k20 oraz rzut na obrażenia
1: 1k20 Rzut określa atak postaci, lub pierwszy test wykonywany w rundzie, jeśli postać nie atakuje.
2: 1k20 rzut to rzut na wypadek advantage lub disadvantage w rzucie 1. (jeśli nie ma advantage lub disadvantage nie jest brany pod uwagę.
3: 1k20 rzut to testy, ew. rzuty obronne z advantage lub disadvantage w danej turze. Jeśli nie ma konieczności ich wykonywania, nie są brane pod uwagę.
4: 1k20 rzut to testy, ew. rzuty obronne z advantage lub disadvantage w danej turze. Jeśli nie ma konieczności ich wykonywania, nie są brane pod uwagę.
5: to rzut na obrażenia, wykonujemy jeśli postać atakuje w danej turze.
Rzuty 1k20 rozpatrywane są w kolejności od 1 do 4, podczas walki wykonujemy je nawet jeśli nie atakujemy w danej rundzie, na wypadek gdyby były potrzebne testy (rzuty obronne, testy spostrzegawczości itp.)
Rzucamy bez modyfikatorów, tylko „czyste” rzuty kostką.
Same rzuty wpisujecie do kostnicy następująco:
ilość kostek: 1
Ilość ścianek: 20
i klikacie na Dodaj.
Potem powtarzacie tyle razy ile potrzeba.
Potem wpisujecie rzut na obrażenia, także samą kostkę np.ilość kostek:1
Ilość ścianek: 8
i klikacie na Dodaj.
Rzuty robimy w pewnym sensie "na zapas", ja korzystam z Waszych wyników w miarę pojawiania się potrzeby.
Jeśli po wklejeniu rzutów zedytujecie posta, same rzuty znikną, i nie będzie można wstawić nowych, wtedy trzeba skasować posta i wstawić ponownie - więc nawet literówek nie poprawiamy i najlepiej wstawiać rzuty kiedy układ posta już nam pasuje


Żeby oszczędzić miejsce, można też wpisać inaczej:

Same rzuty wpisujecie do kostnicy następująco:
ilość kostek: 4
Ilość ścianek: 20
i klikacie na Dodaj. Potem wpisujecie rzut na obrażenia, także samą kostkę np.
ilość kostek:1
Ilość ścianek: 8
i klikacie na Dodaj.

Potem klikacie na Zakończ i rzuty będą wstawione pod postem. Jeśli wpiszecie rzuty jako sumę, to pojedyncze wyniki i tak pojawią się pod spodem i to z tych wyników będę korzystał, jako pierwszy biorąc pierwszy od lewej.



Planuję wstawić pierwszy post sesyjny albo do piątku 25.05 albo w poniedziałek 28.05.
Powodzenia!


EDIT: 04.07.2018 wstawiony dokument zbiorczy z postaciami i opis rzutów w kostnicy forumowej.
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 05-07-2018 o 22:39. Powód: Rozszerzony opis rzutów w kostnicy
Prince_Iktorn jest offline