Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2018, 16:05   #2
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Zgłaszam się.
Wstępne propozycje:
1) niziołek, który rozpoczął karierę jako gawędziarz (taka pomniejsza odmiana barda), ale potem postanowił wzbogacić się kosztem innych. Nie jednak w jakiś byle jaki sposób kieszonkowy, ale szkoląc się cały czas oszukiwał całe drużyny, posyłając wielu z nich na zgnicie w lochach. Gdy tylko trochę się wzbogacił, postanowił szkolić się w magii. Szybko okazało się to trafną decyzją, bo grupa poszukiwaczy wróciła "zza grobu" by się na nim zemścić i tylko dzięki prostym czarom, które już umiał oraz paru magicznym przedmiotom, udało mu się uciec. Nie muszę dodawać, że z racji swej "profesji" chętnych na jego głowę jest wielu... a on nie przestaje i dalej robi swoje, stając się coraz silniejszym magiem

2) krasnolud inżynier, który nie zrobił w sumie nic złego poza tym, że publicznie upokorzył innego inżyniera; na swoje nieszczęście tenże miał niezłe koneksje i koniec końców to ja musiałem opuścić fortecę, wyrzucony z gildii. Jednak mojemu adwersarzowi to mało, a stać go na wynajęcie zbirów/łowców.

3) zdeprawowany szlachcic którego rodzina w końcu osadziła w zakładzie dla obłąkanych skąd uciekł. Ścigany przez rodziny jego ofiar, wymiar sprawiedliwości i praworządnego brata.

4) elfka zielarka, która została niesłusznie osadzona w lochach za próbę sprzedaży trucizny (wrobiona zresztą przez niziołka z punktu 1)); w lochach gwałcona, zabiła za którymś razem strażnika i uciekła. Wydarzenia te wywarły wpływ na jej psychikę i stała się zła. Teraz ucieka przed łowcami nagród.

No, to tak na szybko, żeby było od czego zacząć. Inne postaci zaproponuję gdy inni gracze się pojawią i rzucą propozycjami od siebie.

Profesje - skoro to storytelling - nie muszą odpowiadać podręcznikowym?

Wchodzą w gry jakieś ciemne niepodręcznikowe rasy (drowy, duergary, takie tam)? Gnomy?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 25-05-2018 o 16:23.
Gladin jest offline