Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-06-2018, 21:37   #1090
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
WP startowe odpowiada wartości odwagi (jednej cnoty).

Przede wszystkim do odzyskiwania siły woli służą postawa i natura.

Poza tym jest opcja spania.

Na zakończenie przygody, przed rozpoczęciem nowej też możecie odzyskać siłę woli.

W zasadzie przyjmijmy, że po powrocie z Mogilna Wam się ta siła woli zregenerowała.

Zastosowania opisał Icarius.
Można użyć jej do zadeklarowania "sukcesu" w rzucie. Odpowiada to sytuacji gdy np. od strzału z łuku zależy bardzo wiele i postać gracza wykorzystuje swoją siłę woli, żeby na pewno trafić.

Mechanicznie spada wtedy tymczasowy poziom SW (ang. WP), ale postać dostaje JEDEN sukces dodatkowo do puli. Oczywiście może się okazać, że na kościach padło więcej jedynek niż sukcesów i wtedy ten z siły woli przepadnie... ale ryzyko jest niewielkie.

Można to robić jeden raz w turze.

Poza tym niektóre zdolności wymagają "spalenia" siły woli tak jak np. conva. Żeby daleko nie szukać, gdy siostra Anna chce mieć wizję, a podły MG nie przewiduje jej aktywacji, to Aiko może wymusić wizję właśnie przez spalenie jednego punktu SW.

Z innej beczki przepraszam Was za zaległości na gdocach i PW. Mam urlop i jestem przy kompie dużo mniej niż normalnie.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline