Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-06-2018, 18:48   #66
Gawron
 
Gawron's Avatar
 
Reputacja: 1 Gawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodzeGawron jest na bardzo dobrej drodze
@Manni

Jestem starym graczem, który postać kreuje w sesji, a nie w historii, i to jest mój wkład własny w grę. Grając w sesję otwartą (bez MG), gdzie każdy z graczy kreuje fabułę, po drodze również i scenografię i postaci niezależne nie mam z tym problemu. Jestem dyletantem, ale nie gram od wczoraj. Także powstrzymałbym się od zarzucania mi braku starań. Niezależnie od tego, jak karty tworzone przez innych forumowiczów nie byłby wspaniałe. Z całym szacunkiem dla każdego, kto poświęca dużo czasu na tworzenie KP - dla mnie to tylko narzędzie do gry. Taka ściąga, a nie dzieło sztuki i wyznacznik jakości postaci.
Czas poświęcony na wykreowanie postaci nie ma znaczenia. Piętnaście dni, czy piętnaście minut. Liczy się jej rola w grze i to czy jest żywa. Na poczekaniu sklecony NPC też może okazać się postacią barwną, warta zapamiętania. O czym wie chyba każdy, komu kiedykolwiek przyszło się wcielić w rolę Mistrza Gry, czy choćby Gracza.
Jeżeli zamierzasz oceniać umiejętności gracza i prawo udziału w sesji poprzez porównywanie kart postaci przez nich stworzonych, to mógłbyś od razu napisać, że to nie jest rekrutacja do sesji RPG, a konkurs kart.

Chciałbym również zauważyć, iż przyzwoitość nakazywałaby pouczanie mnie tą samą droga, którą dostałeś kartę, czyli w prywatnej wiadomości. Gdybym chciał o tym rozmawiać na forum publicznym, to ową kartę przedstawiłbym tutaj, a nie wysyłał ci ją na PW.
 
Gawron jest offline