Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-06-2018, 21:49   #69
Manni
 
Manni's Avatar
 
Reputacja: 1 Manni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputacjęManni ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Vivianne Zobacz post
To jeszcze jedno pytanie.
Co z transmutacją? Bo albo przegapiłam albo ta ciekawa dziedzina magii została potraktowana po macoszemu.
Pod zaklęcia się jej nie podepnie, może powinna być dodana do umiejętności, które mamy do wyboru?
Też na ten temat myślałem dość długo. Moja logika szła taką oto drogą. Jeżeli dodam umiejętność transmutacji, to dlaczego nie dodam zaklęć, obrony przed czarną magią, itd. Postopniować na trzy poziomy zaawansowania, podzielić czary na grupy w zależności od trudności itd. Dość ciężka sprawa i już bardziej zakrawa moim zdaniem o klasyczną księgę zasad jakiegoś oficjalnego RPG. Ja chciałem skrócić mechanikę do niezbędnego minimum. Dlatego też wyjątek zrobiłem jedynie dla Alchemii. To z powodu iż warzenie mikstur jest znacznie bardziej skomplikowane niż machanie różdżką a po drugie, wiedza do tego potrzebna jest obszerniejsza. Dotyczy właściwości każdego ze składników jak i ich współdziałania.
Ale skracając mój wywód. Stwierdziłem, iż transmutacja, jak każda inna dziedzina magii właściwie ogranicza się do zaklęć. Tak więc możecie mieć (i macie, bo chociażby zaklęcie reparo jest transmutacją) zaklęcia z dziedziny transmutacji. Wiem, iż niewiele takich padło w serii, dlatego musicie się nieco wykazać kreatywnością.


#Fyrskar - Dobrze gada! Polać mu!

#Gawron
Sesja jest 18+, co oznacza, że oboje jesteśmy ludźmi dorosłymi. Sam napisałeś, iż nie masz historii, jedynie odniosłem się do tego, bo przeliczyć cyferki.. Sory, zajmuje to 15min. Jeżeli poczułeś się tym urażony, to najmocniej przepraszam. Odniosę się do tego co napisał Fyrskar, sesja jest moja, ja określam warunki przyjęcia oraz to co ma być zawarte w KP, a na podstawie jakości danych kart przyjmuję do gry. Ba nawet będę nagradzał ich starania w trakcie sesji, rozumiem w pełni, że może Ci to nie odpowiadać, w takim wypadku musimy się pożegnać i polecam założyć własną sesję, jako MG.
Dalej, nie znam Cię, wiele osób na forach wykrusza się z sesji bo brakuje im zaangażowania lub cokolwiek innego. Ja potrzebuje informacji z historii do wątków fabularnych bo jak już Fyrskar ładnie napisał, sesje na forach różnią się od tych w realu. Tutaj nie znasz ludzi i oceniasz ich zaangażowanie na podstawie KP.
No ale kończąc ten wywód raz na zawsze, tak jest to konkurs kart postaci
I nie zrozum mnie źle, wierze, że jesteś graczem z doświadczeniem i charakterem, z niecierpliwością oczekuję twojej KP na odpowiednim poziomie i z poprawionymi błędami.

Dalej niestety muszę zakończyć naszą jałową dyskusję na temat wartości narzędzi w grze. Nie pozwolę na gównoburzę na moich sesjach. Wszelkie wątki w tym temacie nie odnoszące się bezpośrednio do sesji będą przeze mnie ignorowane i zgłaszane moderatorm do usunięcia.
 
__________________
"If you want to know where your heart is,
look where your mind goes when it wanders"
Manni jest offline