Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-07-2007, 20:26   #9
Ercekion
 
Reputacja: 1 Ercekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skałErcekion jest jak klejnot wśród skał
Ja zwyklem , mozliwe ze blednie ( ale wynika do z jezyka fr i zgzadzam sie w tym przypadku z francuzami), rozrozniac fantasy od fantastyki ( fantasy a z fr roman fantastique ). Otoz moim zdaniem Harry Potter nie powinnien byc klasyfikowany do fantasy ale do powiesci z elementami fantastycznymi juz jak najbardziej.
A czymze one sie roznia od siebie zapytacie. No coz, dla mnie powiesc fantasy to to co zwyklismy wszyscy czytac i znac. Ale czy np ksiazka o tym jak to powiedzmy duch ( czy tez aniol ) zakochuje sie w przykladowo zywej kobiecie jest fantasy ? NIE. Zawiera elementy fantastyczne. Podstawowa roznica polega na docelowych czytelnikach.

PS. Teraz jak to czytam to sam nie wiem czy bym zrozumial o co mi chodzi gdybym nie wiedzial o co mi chodzi :P
 
Ercekion jest offline