Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-06-2018, 11:57   #118
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Trochę odbiega, Warlocku. Pogrubiłem rzeczy, które kłócą się z moją wizją.

Cytat:
Uważam, że można iść na kompromis i nie będzie on daleki od rzeczywistości; mianowicie Morryci, jak i kapłani innych bóstw, w miejscach oddalonych od ośrodków wybranego kultu pełnią właśnie rolę wiejskich kapłanów, pracujących poza charakterystyczną dla danego kultu hierarchią i w dużej mierze działają na własną rękę. Chodzą od wsi do wsi, gdzie nauczają i odprawiają ceremonie, a u progu życia znajdują ucznia, któremu przekazują święcenia kapłańskie. Tacy trochę z nich misjonarze.
Dla mnie Morryci to mocno wyspecjalizowany kult, który zajmuje się (ogólnie mówiąc) śmiercią i wizjami, w zależności o którym odłamie mówimy. Nie jest ich zadaniem/celem łażenie po wioskach, nawracanie, nauczanie, leczenie...

Nie mówię, że moja wizja jest lepsza.
 
Phil jest offline