Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2018, 06:50   #76
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
1. Nie ma sterowania innymi postaciami, chyba że ktoś zadeklaruje, że oddaje pod opiekę.
To powinno być oczywiste, a widać nie jest.

Cytat:
Nic nie rozstrzyga się w docku przed 10 rano i po 22. Pracujemy o różnych godzinach, niektórzy nie mają sił na pisanie do późna/zbyt wcześnie. Można prowadzić sobie dialogi między sobą, ale żadnych akcji, zmieniania pokoi itp.
3. Nie zapłeniamy więcej jak dwie strony bez obecności każdego. Jeżeli od ostatniego wpisu kogoś minęło 2 strony, robimy full stop i czekamy. Nie ważne że nie dzieje się nic ważnego.
To jest zbyt sztywne. Proponowałbym deadline 24-48h, o ile potrzebna jest deklaracja. Jeśli nie, dialog może lecieć(o ile nie zmienia nic w grze), w końcu można wskoczyć w jego środek i sobie tworzyć. ja wychodzę z założenia, że póki nie wrzucone na forum, to może być modyfikowane ile wlezie. Potrzebujemy raczej określenia, ile tak naprawdę trwa "tura gracza" - czyli czas, gdzie można własną deklaracją wpłynąć na grę.

Cytat:
Pozostają kwestie tego jak traktować deklaracje np przy walce i kiedy kończy się ich ewentualna moc sprawcza, czy być może w ogóle z nich rezygnujemy. Jakieś sugestie?
uwzględniać i szanować i przede wszystkim czekać na te deklaracje, bo nikt dotychczas nie zadeklarował nieobecności, czy nie porzucił sesji. Jesteśmy aktywni, i jeszcze, chętni do gry. Szanujmy się.
Gra jest angażująca, dopóki gracz na nią wpływa, a wpływa deklaracjami. Aby ich nie tracić, i nie zostać popchnięty na autopilocie, dajemy deklaracje na przód, nie wiedząc jak właściwie potoczy się akcja. Ale bojąc się autopilota, i widzac te nienormalne tempo to właściwie konieczność jest.
Deklaracje na kilka kolejek na przód powinny zniknąć o ile będzie określona długość kolejki, w której gracz ma zareagować na wydarzenia w grze. I reszta raczej powinna poczekać. Znam Kerma, Bloody Merry i Hungmunga z innych sesji na tym forum i nigdy nie było tak, że nie zaczekali na kogoś z kolejką.
Hungmung ma chyba więcej cierpliwości o de mnie, (bo był autopilotowany nie tylko przy ghulach), ale ja po trzech zerwanych nockach jestem zajechany, niewyspany i próbując zdążyć na sesję po kilkugodzinnej awarii auta wpadam na forum i widzę, że połowę finałowej walki mam na autopilocie. Stąd taka reakcja.
 
Asmodian jest offline