Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2018, 22:17   #13
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Na karcie pojawił się nowy wpis:
Łuk o dużej sile (studencka popijawa)

Po kilku godzinach picia ktoś wpadł na pomysł, aby zrobić konkurs na najpotężniejszy łuk. Pomysł przyjęto głośnym rechotem (popijawa odbywała się głównie w gronie krasnoludów), a potem w ruch poszły szkicowniki, młotki, piły i inne. Mój schemat był prosty (u góry), polegał po prostu na połączeniu dwóch łuków ze sobą w odwrócony sposób. No przyznam się, że ideę wyszperałem gdzieś z zakamarków pamięci spowitej alkoholowymi oparami i idea nie była całkiem moja, ale nie o to przecież chodziło, nikt tutaj o plagiat nie posądzał… gotowy łuk, dopasowany akurat do mnie (krasnolud z łukiem, ubaw mieliśmy potem nawet na trzeźwo testując nasze wynalazki!). Wykonanie (u dołu) może nie idealne, ale trochę procentów już przecież było wlane w siebie, nie? Niestety, nie pamiętam, czy konkurs wtedy wygrałem (okazało się, że nikt nie pamięta, kto był zwycięzcą, he he he), ale łuk grzmoci tak, że mucha nie siada! Później już trochę go ozdobiłem malowidłami, które mają budzić grozę (i ukryć mankamenty wykonania). Koncept nie jest zły i gdyby ktoś chciał zamówić taki łuk, to na trzeźwo mogę go wykonać tak, że będzie sprawował się dużo lepiej, niż ten mój egzemplarz.



Propozycja danych:
Kategoria=Łuki
Siła bojowa=4
Zasięg=32/72
Przeładowanie=akcja
Cechy=przebijająca, eksperymentalna (myślałem o większym odsetku psucia się, na poziomi 15% uszkodzenie do naprawy, 5% rozpadnięcie się na kawałki z obrażeniami, ale po namyśle stwierdziłem, że skoro jest coś takiego, jak eksperymentalna, to może nie ma co przekombinowywać
broń kiepskiej jakości=-5 do US

minimalna wymagana siła, aby używać: 4, osoby o sile mniejszej używają tego łuku tak samo, jak zwykłego, nadal otrzymują -5% do US i broń nadal jest eksperymentalna

osoby powyżej 160cm wzrostu używają jak krótkiego łuku, nadal otrzymują -5% do US i broń nadal jest eksperymentalna; jeżeli mają siłę poniżej 4, dodatkowo obrażenia zadawane są z SB-1 oraz dodatkowo -5% do US


 
Gladin jest offline