Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2018, 14:34   #19
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Mnie chodziło o nauczenie się podstaw, żebym za durnia wśród majtków nie uchodził, gdy mi przyjdą po młotek do kilwatera

i jak się nazywają liny i szmaty, bo to podstawa, żeby mieć poważanie

nie chodzi mi tutaj o nawigowanie okrętem i takie nauki, tylko znajomość: tu jest forkasztel, to jest wanta, to jest bakburta, sterburta. Bramsel, marsel, na wiatr, zwrot przez rufę... Może i jestem trochę bribantem-inżynierem, ale mając kilkudziesięciu podwładnych trzeba zadbać, żeby szacunek był.

O gildię się pytałem, bo wolałbym takich przeszkolonych w obsłudze, niż z łapanki do prochu i dział...

A odnośnie abordażu: myślałem o przejmowaniu wrogiego okrętu w całości, wtedy walenie do niego z dział nie ma sensu, natomiast zwiększona ilość abordażystów, jak najbardziej.

Pytanie mam o to długie kalendarium. Generalnie politykę wielkiego świata Bardin ma tam, gdzie słońce nie dochodzi. Czy brak znajomości dat i wydarzeń z jego strony, będzie MG przeszkadzał?
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 26-06-2018 o 14:51.
Gladin jest offline