Wątek: Musicale!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2007, 00:52   #1
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
Musicale!

Cóż... Moja obsesja na punkcie musicali kazała założyć mi takowy temat i tutaj, na lastinn'ie. Zdając sobie sprawę, że hobby takie częste nie jest (choć ostatnio znów zyskuje na popularności), zastanawiam się, czy nasi forumowicze znają/lubią/itp musicale, zarówno polskie, broadway'owskie, jak i francuskie, zarówno filmowe, jak i zwykłe - sceniczne. A jeśli tak, to jakie są ich ulubione i czemu, czy też skąd wzięło się zainteresowanie musicalami.

Na rozruszanie:
Moje musicalowanie zaczęło się właściwie w dwóch momentach - najpierw, kiedy w pewnym programie kulturalnym na TVP usłyszałem o "Tańcu Wampirów", potem od nowa, kiedy dziewczyna pokazała mi płytkę z "Notre-Dame de Paris". A wtedy już poszło. Wybrałem się do Wa-wy na "Taniec Wampirów" i "Akademię Pana Kleksa", obejrzałem wiele innych wypożyczonych i zdobytych w mniej chlubne, internetowe sposoby musicali, takich jak "Dracula", "Le Roi Soleil", "Phantom of the Opera", czy najnowsze - obejrzane wczoraj - "Wicked".

Z kolei co do ulubionych - nie wiem. Prawdopodobnie będzie to "Le Roi Soleil" (Król Słońce). W dużym stopniu dzięki głosowi Christophe'a Mae, grającego brata króla, oraz Emmanuela Moire'a - właśnie króla Słońce. Swoją drogą - obejrzenie tego musicalu zaowocowało postacią do sesji "Wojenny Teatr" tu, na lastinn'ie

-----------------------------------------------------------------------------------
PS: No... I jestem bardzo ciekaw, czy ktokolwiek odpowie w tym temacie
 
Diriad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem