Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2007, 12:41   #55
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Z tą zasadą ja się nie do końca zgadzam. W ogóle zasady WFRP (niektóre) pozostawiają wiele do życzenia. Chociażby walka kopią - w WFRP po uderzeniu nie łamie się, ale i nie zadaje takich obrażeń. A w prawdziwym świecie kopia łamała się, ale zdarzało się, że siła uderzenia skutkowała śmiercią ofiary.
Tak samo bronie druzgocące (można powiedzieć - dwuręczne). Kiedy ktoś dostał po potężnym zamachu taką bronią w łeb, to raczej wiele życia mu nie pozostawało. A w WFRP jak wylosujemy 2 i 8, to siła wyjdzie max. 20, a to dobrego krytyka nie daje )
Ale w sumie to tylko gra, i nie wszystkie zasady muszą być zgodne z rzeczywistością. Myślę więc, że Revan miał prawo zastosować własne zasady (jeśli to zrobił, nie wnikałem).
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem