Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2018, 09:36   #23
Mekow
 
Mekow's Avatar
 
Reputacja: 1 Mekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputację
Już opisuję bóstwa Astarii, już... już nie trzeba? Ok, ale podam - może dla kogoś innego, lub dla lepszego zrozumienia świata.

Oto najważniejsze - dobre bóstwa Astarii:

Aniela - bogini miłości i piękna. Występuje pod postacią niezwykle pięknej i zgrabnej kobiety o długich blond włosach, niebieskich oczach oraz parą naprawdę dużych i wspaniałych śnieżnobiałych pierzastych skrzydłach. Zwykle ubrana w białą zdobioną togę i sandały, ale czasem w srebrną zbroję z tarczą i mieczem. Jej symbole to białe pióro, białe zwierzę (najczęściej gołąb) oraz czerwone i białe róże. Kolor biały.

Amira - bogini magii i wiedzy. Występuje pod postacią pięknego dżina o jasnoniebieskiej skórze i długich czarnych włosach. Zwykle ubrana w aksamitne szaty, z książką lub szklaną kulą lub różdżką w dłoni (nierzadko z dwiema z tych trzech). Jej symbole to księga w niebieskiej oprawie, niebieska szklana kula i błyskawica. Kolor niebieski.

Nutana - bogini muzyki i śpiewu. Występuje pod postacią pięknej kobiety o raczej dłuższych czerwonorudych włosach. Ubrana w lekkie i kolorowe szaty bogato ozdabiane nutami, z lutnią i/lub złotą harfą w dłoni. Jej symbole to nuty, lutnia i złota harfa.

Merman - bóg mórz i oceanu. Występuje pod postacią przystojnego i dobrze zbudowanego blondyna o lekkiej opaleniźnie, najczęściej o mokrych blond włosach do ramion i spryskanej wodą skórze, czasem z rybim ogonem zamiast nóg (jak syrena). Zwykle ubrany tylko w dużą muszlę lub krótkie spodenki okrywające tę samą część ciała. Jego symbole to wir wodny, fontanna i syrena. Kolor granatowy.

Eureke - bóg wynalazków i odkryć. Występuje pod postacią przystojnego młodzieńca o krótkich kręconych ciemnych włosach. Najczęściej z ołówkiem zatkniętym za prawe ucho. Ubrany w elegancką złotą szatę, z kieszeniami z których najczęściej wystaje linijka lub zegarek kieszonkowy lub pergamin lub cyrkiel (lub 2-3 z wymienionych). Jego symbole to tarcza zegarowa, cyrkiel wbudowany w okrąg i koło zębate.



Są jeszcze oczywiście bóstwa neutralne, które też w zasadzie mogłyby być patronem postaci, ale skoro gramy postaciami dobrymi, to sądzę że te powinny wystarczyć. Naturalnie można też skopiować bóstwo z innego systemu lub wymyślić własne, ale wówczas muszę je jeszcze zaakceptować



Podsumowując rekrutację, mam 5 kart (z czego jedna była tak dobra, że jest przyjęta):
Człowiek wojownik szlachcic - przyjęty!
Człowiek szermierz szlachcic.
Krasnolud wojownik.
Śnieżny elf szermierz.
Człowiek mag (historia do dokończenia).

Wiem już o pani ninja.
Wiadomo mi było o czarodzieju z Unii.
Nie wiem jeszcze nic o wilkołaku.
Być może będzie jeszcze kotołak lub kozołak.
 
Mekow jest offline