Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2018, 11:02   #23
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał corax Zobacz post
Reaktywując temat stwierdzam, że jedną z lepszych zalet jest "Charmed Existence" WTA podsunięte mojej postaci przez samego MG. Polecam
Charmed Life zdaje się być trochę przepakowaną zaletą z możliwością ignorowania jednej złej kostki z puli ale znów udowadnia to że wszystko można z odpowiednim Narratorem dogadać.

Osobiście żałuje że większość prowadzących nie zgadza się na 5 i 7 poziomowe wady i zalety. Niektóre są naprawdę ciekawę i dają fajne pole do odgrywania oraz budowania wokół nich scenek czy całych questów. Choć rozumiem że trudno się takie coś prowadzi

Na przykład jako osoba niepełnosprawana ruchowo z chęcią zagrałbym postacią z wadą paraplegic za 6 punktów. Oczywiście jest to spore wyzwanie i trzeba dokładnie rozpisać tło i inne umiejki żeby taka postać nie była zupełnie "kaleczna" :P ale to wszystko można ustalić przed sesją na przykład mało osób z po za środowiska wie że porażenie mózgowe podobnie jak autyzm jest na spektrum z różnymi stopniami napięcia mięśniowego i ograniczeń.

Tak samo nie każda osoba z porażeniem ma problemy z mową.

Można by teoretycznie stworzyć postać z porażeniem kończyn dolnych ale w miarę sprawnymi dłońmi. No, cerowaczką artystyczną ani pianistką taka postać nie zostanie ale większość czynności manualnych spoko. Można też wykorzystać chorobę postaci jako przyczynek do manipulacji otoczeniem

Ciekawie też byłoby gdyby w jakieś groźnej sytuacji weliminować cąły osprzęt czy pomagierów postaci i trzeba by się czołgać i kombinować. Czy uzasadnić krytyczną porażkę w rzutach nagłym napięciem/skurczem. Może uzasadnić cel stania się nieumarłym chęcią pozbycia się napięcia mięśniowego / potrzeby rehabilitacji ? Tylko weź tu przekonaj takiego wampirka do przemiany kaleki to dopiero epic quest

Nawet mam jedną taką postać rozpisaną a drugą rozplanowaną ale tak jak wyżej nie ma chętnych a nie chcę wprowadzać syndromu "ulubionego NPC MG" do własnych sesji

Tak samo bycie niewidomym również za 6 punktów w sesji "Nie pamiętam" był ciekawy przykład niewidomego tancerza czarnej spirali używającego echolokacji do obejścia części problemów.

Tak samo ciekawym pomysłem wydaje mi się koncept niewidomego wampira z klanu Róży który używa nadwrażliwości/ akceleracji i blind fighting daredevil is that you ? nawet znalazłem ciekawy wątek w ten deseń na reddicie https://www.reddit.com/r/WhiteWolfRP...blind_vampire/

Oczywiście nie ma co tworzyć niepełnosprawnych postaci i totalnie omijać ich wady bo to się mija z celem ale wydaje mi się że może być to ciekawe wyzwanie w sesji.

Co do zalet zawsze mnie kusił pomysł z wysoce kompetentynym guholem (5 punktów )dla wampira co jest o tyle ryzkowne że tak naprawdę daje sięgraczowi dwie postaci do prowadzenia z drugiej strony taki guhol budziłby zazdrość i strach wśród innych wampirów mógłby być celem ataków lub prób przejęcia.

Chodził mi kiedyś po głowie pomysł setyty anttribu czyli weżą światła który wraz ze swoją zguloną połowicą tworzą związek symbolizujący życie i śmierć.

Można pójść o krok dalej i rozpisać guhola stworzyć związek Supernatural Spouse (4-PT Merit) z revantem z rodu Rafastio i cała tragedia związana z brakiem możliwości przemienienia ukochanej_nego oraz wrogością jaką taką relacja mogłaby wytworzyć u innych kanitów ? hmm...
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 11-07-2018 o 23:06.
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem