Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2018, 21:24   #111
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Spotkanie z załogą planowałem na następny dzień i myślałem, że to będzie po Chlebokov. Ale skoro mamy je za sobą, to zakładam, że ekipa podzieliła się bez problemu na grupy 8-osobowe i nie muszę interweniować
Oprócz tego co już wiesz (i oni), to jeszcze chciałem, żeby zrobili rozeznanie wśród swoich podkomendnych, kto się do czego by nadawał (przy rozdawaniu chust miałbym rozeznanie ile osób do czego). Planuję podział na (jeżeli dostanę takie opaski)
  • czarne opaski - dowódcy jednostek (przydałby się dla nich jakiś stopień, może mat?)
  • czerwona opaska - główna obsługa dział - to Ci najelpsi (umiejętność artyleria - tych wyłuskam po chlebokov robiąc ćwiczenia z ładowania dział) - mają stać przy działach ostatni. Hm... właśnie zerknąłem na kartę moich ludzi i tam nikt nie ma artylerii... a wydawało mi się, że pisałeś, że krasnoludy mają; a oni tylko rusznikarstwo mają; no to Ci z rusznikarstwem będa mieli czerwone, bo przy problemach z działami będą najlepiej sobie radzić
  • biała opaska - pomocnicy medyka - na żądanie Silvia opuszczają swoje stanowiska i robią to, co on każe; to będą Ci ludzi, których Silvio może zabrać i rozkazywać
  • niebieska opaska - obsługa pomp, jeżeli zachodzi nagła potrzeba wypompowywania wody ze statku, lub pompowania wody do gaszenia pożaru, to oni mają się tym zająć
  • zielona opaska - ekipa odpowiedzialna za obsługę balisty; jeżeli padnie rozkaz obsługi skorpiona (bo na razie nie mam dość ludzi, aby zaplanować osobną ekipę), to odchodzą od dział do skorpiona
  • żółta opaska - jeszcze się zastanawiam, może na razie nie będą wykorzystane, albo nie będą miały specjalnych funkcji
  • zielona opaska - j.w.
  • fioletowa opaska - Ci, którzy najlepiej walczą (również do sprawdzenia, ale to zrobię sam, w mniej brutalny sposób, niż Gorok); jeżeli zajdzie potrzeba wspomożenia grupy abordażowej, albo podjęcia walki na naszym pokładzie, to oni ruszą pierwsi
Użyłem trzech kolorów podstawowych (żółty, czerwony, niebieski) i dwóch mieszanych (zielony, fioletowy) + czarny i biały. Jeżeli dostanę inne, to dostosuję się.

Miło by było, gdybym powoli dostał charakterystyki 8 dowódców grup. Marynarzy też chętnie miał bym zróżnicowanych, mogę powoli rozlosować im statystyki i umiejki, wiek i takie tam i wrzucić do doca, jeżeli nie chce Ci się tego robić ze względu na nadmiar pracy.
Może tych ośmiu dowódców żołnierza okrętowego będzie miało jako drugą profesję?

Tak jak w docu pisałem, jeżeli w tawernie nie znajdę żadnych info o geodach, to zaproponuję Silvio spacer do [8].
 
Gladin jest teraz online