Wątek: Horrory Filmowe
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-07-2018, 12:10   #3
Nami
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Dziedzictwo. Hereditary
Hereditary

Filmweb: 6.3/10
IMDB: 7.6/10
Ja: 6.5/10

Obejrzałam już dawno, ale nie mogłam się zebrać w sobie, by napisać. Duże znaczenie ma też fakt, że piszę tu sama dla siebie, a chciałabym aby rozpocząć tutaj dyskusję, no i tak w sumie staram się co nowsze tematy podsyłać - szkoda, że nie działa.

Cóż mogę rzec o Hereditary? 3/4 filmu to dobry kawał horroru. Klimat grozy jest lepszy niż oklepane już jump scary, które w większości irytują i drażnią, pozostawiając po sobie jedynie niesmak. Tutaj w większości udało się tego uniknąć, ale... Tak, jest spore "ale".
Film byłby arcydziełem lub mógłby do takiego prosperować, jednakże po seansie, aby film zrozumieć, trzeba pogrzebać. Poszperać w sieci, przeanalizować niektóre kratki horroru, zachowania postaci, napisy na ścianach, które się pojawiają no i ogólnie to jest tu sporo myślenia. Oczywiście im więcej wiedzy mamy, tym film na tym zyskuje, co jednak w mojej ocenie nie jest takim wielkim pozytywem - dla większości osób to będzie trudne by bez szperania i zainteresowania się tematem po seansie wyłapać cały sens. Podjęciu decyzji o ocenie nie ułatwiały wręcz "śmieszne" sceny pod koniec filmu, które miały być strasznymi elementami (a wyjaśnienie ich pojawienia się odkryjemy jeśli pogrzebiemy w internecie i poczytamy demonologię), wyszło jednak groteskowo. Nawet po tak długim czasie od oglądania mam do tego horroru mieszane uczucia i nie jest pewna, czy bym polecała. Na pewno nie jest to totalna klapa, ani nic rodem z "mrówki w samolocie", fani gatunku mogą więc rzucić okiem.
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem