Wątek: Horrory Filmowe
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-07-2018, 08:26   #5
Caleb
 
Caleb's Avatar
 
Reputacja: 1 Caleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputację
@Nami, też niedawno byłem. Film ma ciekawy pomysł na fabułę (która rzeczywiście wymaga własnego researchu) i kilka dość nowatorskich patentów. Aktorstwo małej Shapiro oraz praca kamery robią wrażenie. Brak tanich jumpscare'ów zawsze w cenie.

Natomiast ja od pewnego momentu miałem poważne problemy ze zrozumieniem jaka jest tonacja tego filmu. Czy to klasyczny horror, thriller, parafraza lub dramat psychologiczny? Bo wszystkiego było po trochu.
Plus ta końcówka, która swoim kiczem miała chyba nawiązywać do ,,Dziecka Rosemary". Jednak tam pewne przerysowanie było akcentowane przez cały film. Tutaj wypadło... rzeczywiście kiczowato.

W sumie niezły film, ale na pewno żadna rewolucja gatunku jak to zdawały się zapowiadać relacje z festiwali filmowych. Dla mnie faworytem ostatnich lat pozostaje ,,Wiedźma", która trochę podobnie buduje klimat, acz ostatecznie robi to o wiele lepiej.
 

Ostatnio edytowane przez Caleb : 27-07-2018 o 12:34.
Caleb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem