Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-07-2018, 23:15   #9
Dust Mephit
Hungmung
 
Dust Mephit's Avatar
 
Reputacja: 1 Dust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputacjęDust Mephit ma wspaniałą reputację
Muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył tak szybki odzew.

Korzystając z okazji- ciekawi mnie wasza opinia odnośnie dwóch z zasad domowych, które planuję wprowadzić do sesji

Cumulative Speed Factor - Mocno zmodyfikowany Speed Factor z DMG. Daje wam możliwość wpływania w trakcie walki na kolejność, a czasem nawet dodatkowe działania po rundzie. Macie też sporą przewagę w starciach z dużymi stworzeniami. Z drugiej strony najbardziej skorzystają na niej małe postacie (jak niziołki i gnomy) z lekką bronią, a czasem może się zdarzyć, że komuś przepadnie jedna kolejka. Dla zbalansowania dodałem też zasady: "Overrun" i "Cleaving through creatures"

Zasada odnośnie charakteru (seven deadly sins): klasyczne podejście ogranicza się głównie do moralności nastawienia względem hierarchii. Stąd pomysł na wykorzystanie 7 grzechów i cnót głównych, które trochę lepiej oddadzą skłonności i charakter. Każdą postać, czy to BN czy BG będzie charakteryzować zestaw siedmiu cech, przy czym te, które stoją w opozycji wykluczają się (np. nie można jednocześnie wybrać pychy i pokory). Zły charakter nie wyklucza też cnót i na odwrót. Dla przykładu szlachetny paladyn może być pełen pychy i lubieżnych myśli, ale temperuje w sobie te cechy wierząc, że są czymś niegodziwym. Z drugiej strony pozbawiony skrupułów morderca bogatych mieszczan może obdarowywać żebraków swoim łupem uważając, że go to usprawiedliwia. Wachlarz możliwości jest tutaj naprawdę szeroki.
 
Dust Mephit jest offline