Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2018, 19:32   #23
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Takie rozwiązanie to mi się kojarzy z Pendragona. Trafiłem, że tym się inspirowałeś? Tam miało to realne przełożenie na mechanikę - na przykład ktoś mógł sobie jakieś inspiracje czerpać z takich cech, i czasem scena mogła być totalnie zgięta przez jakiś wykoksowany w ten sposób współczynnik. Na przykład zły rycerz uwalniający swój gniew, albo rycerz czerpiący inspirację z miłości do damy, która właśnie została obrażona przez innego.

Koncept w każdym razie ciekawy, i pokombinuję z tymi cechami.
Przypomina mi to ten artykuł (uwaga, długi ). Kluczowy akapit:

Cytat:
And that’s what the Character Arc mechanic can do. Once you have overcome your flaw and had your transformative experience, you regain Inspiration every time you take a Short or Long Rest. That is, you can actually take an Inspired Action – as long as it fits the core of your character’s being – once every other encounter or so. Your character is totally empowered to be who they are with nothing holding them back. They can unleash their core sense of self regularly and be ready to do it again with a few minutes of reflection.
 
Lord Cluttermonkey jest offline