Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2005, 21:59   #1
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Lightbulb Jakie anime ostatnio oglądaliście?

Może to bardziej ruszy dział niż wyspecjalizowane tematy...?

Jaką anime ostatnio oglądaliście, ewentualnie jaka manga nawidziła Waszą bibliotekę? Czy spodobała się Wam, czy tez nie warto psuć oczu i tracić na nią czasu?

Dziś zaczęłam oglądać 'Paranoia agent" ("His and her circumstances" chwilowo wstrzymane ze względu na brak dalszych odcinków ). Anime ciekawe i orginalne, nie powiem.

Tworcą jest Satoshi Kon, znany z takich produkcji jak "Magnetic Rose" (jego scenariusz), "Perfect Blue", "Millennium Actress" oraz "Tokyo Godfathers" - wszytskie gorąco polecam (za wyjątkiem MA, której nie widziałam - jeszcze). Widać to zresztą po animacji - nie jest standardową typu - wielkie oczy i łezka; ja takie coś określam jako 'fizjologiczną' animację - w każdym razie dość obrzydliwe jak dla mnie; nie polecam w czasie posiłku ani przed snem.

Paranoia Agent to ... hm... dramat psychologiczny + kryminał + elementy nadnaturalne. Ciekawy ale chwilami traci się rozeznanie, co jest realne a co jest wizjami bohaterów. Trochę surrealistyczne... Polecam dla osób o mocniejszych nerwach oraz tych, którzy cenią sobie krytyczne spojrzenie na społeczeństwo i problemy, z którymi muszą się zmierzyć Japończycy (a pewnie nie tylko), biorący udział w wyscigu szczurów i wyscigu o akceptacjęi.

Więcej szczegółów tutaj .
 
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem