Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2018, 13:26   #1112
Kata
 
Kata's Avatar
 
Reputacja: 1 Kata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputację
"Bo nie każdemu będzie to odpowiadać" "Czy wychodzi to w grę" Czy to znaczy że jest na mnie wymuszane granie w konkretny sposób? "Z tym możesz gadać a z tym nie"? To ja kontroluję moją postać czy nie ja? Nie potrzebuję niczyjej zgody bo mogę w każdej turze podejść i napisać deklaracje akcji wobec dowolnej postaci w zasięgu, czy to Sybil, czy npc.

Właśnie dwie wasze postaci konają w rowie, a od tego co o nich myślę zależą moje akcje i deklaracje. A by mieć jakieś o nich zdanie potrzebuję ich opisu tak wyglądu, jak i charakteru który pokazały przez czas drogi razem.

To nie jest żaden storytelling. Storytelling oznacza usunięcie mechaniki i zastąpienie jej słowem. To czego ja chcę to informacji o postaciach. I TAK, być może bym je zaczepiała bo są w moim otoczeniu i mam do tego prawo. Jeśli miałby opisy dawać Ranghar to mi nie przeszkadza, byle by były. Te npc leczą wasze rany i ryzykują życie, troszkę szacunku im się należy.

Informacja w stylu "lvl 2 wojownik" nic mi nie mówi.. to może być dalej wszystko. Pasterz który umie pokonać wroga swoim kijkiem, stary brudny najemnik, giermek u jakiegoś lorda lub bandyta z lasu. Więc sorry ale taki opis nie wystarcza by wyrobić sobie jakieś zdanie.

To dla mnie ważne, bo gdy was być może interesuje expienie na zabijaniu goblinów, tak mnie interesuje odgrywanie postaci. Zrobiłam wszystko by było to dla was możliwie najwygodniejsze i najprostsze. Gotowy doc z rubryczkami gdzie tylko trzeba wpisać swoje. Nie próbuję na siłę nikomu nic utrudniać, ale nie ma czegoś takiego jak "postaci bez twarzy" jest tylko nasza ignorancja.
 
__________________
In the misty morning, on the edge of time
We've lost the rising sun
Kata jest offline