Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2018, 13:37   #50
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Ano, to prawda, że średnio jeden krasnolud przypada na grupę awanturników. Z elfami to różnie bywało, bo często albo ich nie ma, albo masz ich przesyt w postaci dwóch-trzech postaci na raz. To pewnie przez te wyśrubowane statystyki - aż strach pomyśleć, jak to w czwartej edycji będzie wyglądać

Nie wiem, czy zwróciliście na to uwagę podczas przeglądania strony, ale jest tam zakładka pt. Wielka Księga Dziejów. Pisałem tam o tym, że wszystkie moje sesje osadzone w uniwersum WFRP, te mniejsze i te większe, dzieli ten sam świat i postacie, które się tam pojawiają oraz wydarzenia, które miały miejsce, mogą mieć wpływ na kolejne sesje. Przykładowo - obecna postać Nami jest córką legendarnej norsmeńskiej wojowniczki, która zasłynęła z podboju Nowego Świata i walki z potężnym demonem (Lexa z Lustria: Tajemnice Nowego Świata oraz Żądza Zemsty). Postać PanaDwarfa jest synem pewnego krasnoluda z Żądzy Zemsty, który zginął w trakcie sporu i rozłamu, który miał miejsce w drużynie. Teraz Kyan poszukuje swojego zaginionego ojca... Katarina (postać Flamedancera) była świadkiem śmierci jego ojca, a na dodatek zna matkę Astrid (nowa postać Nami).

Poza tym postać Hakona z Lustrii stała się po wyprawie uznanym w Imperium wykładowcą i głównym inżynierem faktorii artyleryjskiej. Podczas pierwszej części obecnej przygody gracze natknęli się na krasnoludzkich handlarzy, którzy wieźli towary dla niego z Karak Hirn. Nota bene wysłane przez Brokka Vardę (była postać pi0ta z Lustrii), który zastępuje Lorda Horeka Kragssona podczas jego nieobecności na stanowisku głównego Mistrza Run w Karak Hirn. Tych powiązań będzie jeszcze trochę, ale mówię to wam dlatego, że wasze postacie też będą miały wpływ na świat i jeśli im się powiedzie, to może staną się rozpoznawalną figurą lub będą miały swoje pięć minut w innych sesjach.

Oczywiście wszystko co tu podałem to wiedza gracza, nie postaci. Pamiętajcie o tym i nie wykorzystujcie tego w sesji (chyba, że fabularnie macie jakieś powiązania, które by to umożliwiały)
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline