Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2018, 20:38   #98
Zell
Edgelord
 
Zell's Avatar
 
Reputacja: 1 Zell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputacjęZell ma wspaniałą reputację
Posty naszych milusich magów wrzucone. Nieskromnie powiem, że część po naradzie wymagała pocięcia dla utrzymania jakieś chronologii, ale wszystko jest! Niemniej takie spostrzeżenie mnie naszło...

Formatujmy posty wedle jednego wzoru, co?

Ja i Mi Raaz stosujemy justowanie, indent oraz kursywujemy dialogi. Leo robi dwa pierwsze. Abi i Wisienki... Różnie? Seach jak go nakopię. Z odstępami dla pozbycia się bryły tekstu też różnie...

Na tą turę zajęłam się na docu wszystkim (prócz kursyw). Może tak wszyscy będziemy:

po pierwsze: justować i indentować (zaznaczenie tekstu i jeden przycisk)
po drugie: dzielić z jakimś sensem tematycznym kawałki tekstu, jako i dzieliłam
po trzecie: kursywić wypowiedzi? To nie taki wielki ból, rly, a lepiej z tym żyć. Kursywiłam swoje i Seacha, wiem...

Odnosząc się do drugiego, tu uwaga do Wisienki. Podzielenie tekstu tak, a nie inaczej miało jakiś sens. Zmieniłaś to na podział wedle wypowiedzi. Uwierz mi - boli czytającego, gdy co jakiś czas stychomytia wręcz idzie, dzielona na takie małe kwestie oddzielone enterem.

Używam tego najbardziej zaawansowanego sposobu pisania na LI (bez widocznego BBcode na życzenie, tylko tego, jak co będzie wyglądać już w oknie), jako że o dziwo zaczęło działać jakiś czas temu. Pomaga szczególnie przy kursywie czy podobnych ozdobach.

Sformatowanie posta to nie jest zadanie na kilka dni czy nawet jedną noc. Oczywiście każde z was zrobi jak chce, ale indent i justowanie w połączeniu z sensownymi wydzieleniami enterami nikogo zabić nie powinno.
 
__________________
Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.

Ostatnio edytowane przez Zell : 28-08-2018 o 21:40.
Zell jest offline