Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2018, 01:06   #23
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Wszyscy

- Ok, dotarły do mnie pierwsze 2 KP i mi się nasunęło parę spostrzeżeń. Żeby każdemu indywidualnie nie gadać na pw to podam tutaj zbiorczo.


1 - KP wysyłajcie w google doc z prawem edyty dla MG. W google doc o wiele się łatwiej omawia postać/mechę niż na pw czy innych ustrojstwach bo wszystko jest w jednym artykule i można aktualizować na bierząco. Traktujcie to jak wymóg obowiązkowy dostania się do sesji.

2 - Podobnie z awatarem. Musi być jakaś focia, realistyczna bez mang, komiksów i innych takich. Bez awatara też nie przyjmę postaci do sesji. Obecnie w KP focia może być dowolnego rozmiaru ale w panelu powinna mieć ok 200 pikseli szerokości. Chodzi o to by pi x oko wszyscy mieli obrazki z facjatami mniej więcej tych samych rozmiarów. Nie będę się kłócił o parę pixeli ale pi x oko właśnie na 200 jest najlepiej.

3 - Kolejny obowiązkowy wymóg to bio. W KP musi być bio/fabuła albo chociaż ten Formularz z Kroku 9. No tak by było wiadomo ile ma lat, kim jest, skąd pochodzi, jaki ma charakter czyli taki erpegowy standard by było wiadomo z kim ma się doczynienia. Bez bio/fabuły nie przyjmę postaci do sesji.

4 - Jak projektujecie sobie te bio, pochodzenie, życiorys miejsce na uwadze, że jesteście członkami Drużyny. Co prawda na razie nie wiadomo kto w niej jest więc ciężko o szczegóły. Ale jednak domyślnie jesteście członkami jakiejś grupki co od jakiegoś czasu razem współdziała i się jakoś lub/szanuje/znosi. Nie chciałbym widziec indywidualisów o mentalności najemników którzy przystepują do jakiejś bandy bo się trafiło intratne zlecenie na zdobycie czołgu.

5 - Jeśli spisujecie 10 Krok, ze sprzętem, podawajcie od razu ceny ekwipunku. Z cenami znacznie łatwiej komuś obcemu sprawdza się taką KP jak jest prawie 20 podręczników oficjalnych i z połowę tego fanbooków a sporo rzeczy się w nich powtarza. Dlatego ułatwmy sobie nawzajem czas i życie i podawajcie te ceny.

6 - W przypadku Kroku 10.5 czyli Kontaktów wolałbym byście korzystaki z Bohatera 2. Tam jest ten cennik pełniejszy i bardziej rozbudowany niż w podstawce. Tutaj przyznaję mój błąd, nie zaznaczyłem tego wcześniej za co przepraszam. Skala tych znajomości to od 1 do 8, gdzie 1-2 to znajomy, 3-4 kolega, 5-6 kumpel a 7-8 przyjaciel. Jeden poziom tych znajomości kosztuje 5 g. Czyli kumpel na 5 kosztuje 25 g. Do tego są różne "ulepszenia" w stylu jakichś znajomości czy umiejętności np. wybrana umiejętność na 4 to 10 g a na 8 to 20 g. Generalnie jak ktoś jest tutaj czymś zainteresowany niech powie czym jeśli nie ma tego dodatku (Bohater 2, s. 74+) a ja podumam co i za ile by pasowało z tego podręcznika.


---

- No i z ogłoszeń na razie chyba tyle. Coś niejasne czy co to pytać i pisać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline