Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2018, 22:12   #42
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Do tego się to zwykle sprowadza. Power gamer najpierw rozda statystyki i dobierze skille, a potem dorobi do tego charakter i historię. Przy czym ta druga często jest słaba, bo taki gracz ma dużo więcej przyjemności z mechaniki niż kreatywnego pisania.

Z drugiej strony jak trafisz na fabularnego maniaka, to postać może być od strony mechanicznej bezużyteczna. Będzie miała kilka symbolicznych punktów rozrzucone po masie umiejętności, bo "coś na ten temat powinna wiedzieć".
Właśnie mnie ciekawi, ile takich postaci jak w pierwszym akapicie pojawiło się u kogoś na LI. Bo podejrzewam, że góra 20% jeśli nie mniej, a 80% to ci z drugiego akapitu. Ludzie z reguły chcą po prostu grać wg swojej wizji, nie optymalizować, ale wnioskuję z dowodów anegdotycznych. W takim WFRP 2 błędnych rycerzy z Bretonii zbyt wielu nie pamiętam, a to w sumie sensowny jeśli nie najsensowniejszy wybór na postać.

Ja swoją postać do sesji Asmo dosyć mocno zoptymalizowałem, ale dało się wycisnąć więcej. Tylko znowu grać pół-elfem, trochę to nudne...
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 12-09-2018 o 22:16.
Lord Cluttermonkey jest offline