Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2018, 18:12   #15
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Arnold słuchał kobieciny i do jednego wniosku dochodził z cichym zadowoleniem. Szlachta, ta niższa i zapewne i część wyższych, upadała. Kiedyś powstanie świat kiedy rządzić będą wybrani na mocy zasług. Kiedyś tak będzie... oj, będzie.

- Prawdę rzeczesz, dobra kobieto, prawdę rzeczesz... - przytaknął kobiecie - ...interesa mnie gonią, jak nas wszystkich, niech bogowie pani sprzyjają.

Byli gotowi odpływać, lecz pojawienie się uczonego w piśmie, zaskoczyło go lekko. To jest do czasu kiedy przypomniał sobie jego miano i sferę zainteresowań. Tak, może i wśród szlachty popularny był... kiedyś, i właśnie to kiedyś pewnie uratowało mu skórę przed ogniem inkwizycji. Co zrobić? Kim on był by odmówić darmowej monecie? Jeśli cena będzie dobra, a trasa nie długa to czemu by nie?

- Magister Tymotheus Hupfnudel. - powiedział wyważenie w pewnej formie zadumy - Tak, słyszałem. Widać bogowie Panu błogosławią, tak, płynę w dół rzeki do Reitwein odebrać spóźniny ładunek na którym niebotycznie tracę z każdą mijającą małą klepsydrą.

Pokiwał powoli głową. Tak, wolał grać w na swego rodzaju otwarte karty. niech wie, że niewielką trasę płynie i wiele traci. To wymusi wyższą cenę za transport. Prawdę mówiąc, mół go zabrać nawet do Borkum jeśli w koronach dzień drogi będzie liczony, plus łądunek rzecz jasna. Wełnę można sprzedać wszędzie po drodze, nie koniecznie musi tu wracać.

- Niestety, mamy wszystkie koje zajęte. Ich cztery, nas czterech, ale za dobrą opłatę odstąpię moją. Jak daleka droga i jaki ładunek? Zastrzegam, że sprawdzić będę musiał na wypadek kontrabandy. Za bardzo lubię mój... wehikuł... by go "tracić" na mocy prawa.
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!
Dhratlach jest offline