Wątek: Critical Role
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2018, 22:10   #1
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Critical Role

Jedni pewnie słyszeli, inni nie, ja przez długi okres czasu nie miałem o tym pojęcia, ale - nie ukrywam - gdy już się dowiedziałem, zafascynowało mnie to, bo interesuję się wszystkim, co wiąże się z naszym hobby.

W skrócie, RPG na zachodzie przeżywa ponowny rozkwit i jednym z głównych powodów jest właśnie Critical Role.

https://www.youtube.com/watch?v=byva0hOj8CU&t=8s
(można włączyć dobrze zrobione napisy, łatwiej wtedy zrozumieć, co gadają)

Jakby co sama sesja zaczyna się po 16 minutach. Wcześniej są sprawy organizacyjne, ogłoszenia parafialne, czołówka, sponsorzy itd.

A co to jest? W skrócie: Ludzie zbierają się na sesję i grają na youtubie

Takie rzeczy były jednak już od dawna, co jest szczególnego w Critical Role?

1. Wszystko zrobione jest profesjonalnie i w świetnej jakości.
2. Ludzie, którzy tam grają są popularnymi aktorami głosowymi znanymi z tuzinów gier i filmów (tony anime, World of Warcraft, Skyrim, Pillars of Eternity etc.).
3. Mimo "profesjonalnej ekipy" wszystko jest na luzie i naturalnie, bo grają ze sobą już od lat prywatnie.
4. Każdy odcinek ogląda więcej niż milion widzów.
5. Do wielu odcinków powstają niezliczone fan arty, animacje, piosenki, grafiki, istny szał.
6. Są "modni" i dość dobrze wyglądają, więc nie wstyd pokazać ich znajomym, czy ludziom w pracy, by wytłumaczyć czym jest RPG
7. Na Discordzie widać pełno "tatuśków", którzy właśnie teraz powracają do hobby, bo CR przypomniał im stare dobre czasy z kośćmi.
8. Powszechnie po forach mówi się, że CR przyczynił się też do podniesienia ogólnego poziomu w czasie sesji - widać, że da się grać i na poziomie i na luzie i jednocześnie w miarę kulturalnie, więc szczególnie na konwentach rzadziej widać ekipy murderhobosów-choleryków - a to szczególnie w USA był wielki problem.

Abstrahując od tego, czy mi się podoba, czy nie, to dla mnie po prostu bardzo ciekawe zjawisko

Ktoś oglądał? Podobało mu się/nie podobało? Co o tym sądzicie?
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 04-10-2018 o 22:33.
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem