Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-10-2018, 11:01   #202
Fiath
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 1 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Spokojnie panowie, ja się nie próbuję kłócić, nie lubię, i odpowiedzi Amona również odbieram jako argumenty. My tu rozmawiamy i cieszę się, że poznałem też wasze zdanie. Pada tu bardzo wiele ciekawych pomysłów.

Amon mówi że DnD to nie storytelling i nie powinien stawiać kłód pod nogi graczom, którzy mają ochotę na coś innego niż zwykle. Jeżeli mu jako mistrzowi to odpowiada, to jest to dobre podejście.

Podoba mi się podejście Asmodiana do rzucania STR/WIT/INT i tym podobnych, jakoś nie przyszło mi to do głowy. Podejście gracza można faktycznie traktować jako próbę przekierowania testu na bardziej odpowiadającą tej osobie statystykę. Pewnie podbiorę ten pomysł do swojego grajdołka.

Clutterbane też ma dobra podejście, szukając w odpisie flag do rzutu, sprawdzając zaangażowanie gracza w fabułę. Jest to podejście połowiczne między mną a Amonem, gdzie gracz nie potrzebuje się zmyślnie produkować, ale potrzebuje przynajmniej samego argumentu, jakkolwiek by go nie przedstawił.

Przypominam, to moje pierwsze poważne spotkanie z DnD, tym bardziej piątą edycją. Mogę od czasu do czasu mieć jakieś wnikliwe pytanie, ale to nie znaczy, że się kogoś czepiam
 
__________________
Also known as Boomy
Recollectors - Ongoing, Gracze: Deadziu, Eleishar
Fiath jest offline