Wątek: Zwykły dzień
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2007, 11:21   #37
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Więzień był wyraźnie zaskoczy tym, że ma gości i, że jeden z nich właśnie wyrzucił strażniczkę. Gdy Joachim kazał mu mówić zaczął trochę niepewnym tonem.
-Jak pewnie wiecie jestem a właściwie byłem tu medykiem. Przybyłem tu z Aldorfu świeżo po skończeniu studiów. Gdy zacząłem tu praktykę nie uśmiechało się to dla kapłanów bo przeze mnie stracili pieniądze. Gdy wyruszyłem do Hansa, drwala który uciął sobie stopę kapłani weszli do mnie do domu i znaleźli pokrojone ciała. Ja nie jestem nekromantą, ciała były mi potrzebne do sekcji czyli do poznania anatomii człowieka. Antaomii czyli gdzie człowiek ma jaki narząd, dzięki temu mogę skuteczniej leczyć. Sekcja jest legalna od niedawna i wiedzą o tym tylko w dużych miastach. Chciałem wam tylko pomóc a w zamian czeka mnie stos.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline