Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-11-2018, 23:06   #1
Mike
 
Reputacja: 1 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Temat zwiadowczy - bohatersko i serialowo

Akurat oglądam sobie drugi sezon Flasha i naszło mnie na sesję w podobnym klimacie. Tak serialowo, niedługie epizody. Po ukończeniu pierwszego zaczynamy następny.

Jakbym to wiedział:
- Kameralnie, 1-3 graczy pierwszoplanowych. To główni bohaterowie serialu
- 0-2 graczy drugoplanowych, bez obowiązku pisania w każdej kolejce. Take gościnne występy - na czas jednego epizodu, możliwość kontynuacji w kolejnym epizodzie.
- Fajnie jakby był motyw przewodni na sezon czyli taki główny zły, wymykający się/za mocny aż do finału.
- Postacie graczy pierwszoplanowych nie dążą do konfliktu między sobą.
- Tworzymy wspólnie miasto, w którym będzie działa się akcja. Nie potrzebna znajomość światów Marvela czy DC. Pisząc miasto mam na myśli nie tylko miejsca, ale także, npców, wrogów, kumpli, wydarzenia.
- Ustalamy konkretny klimat, czy np. coś mistycznego, czy mutanci czy twory nauki i pseudonaukowa gadka itp.
- Street level - tu wyjaśnienie co rozumiem przez to: bohatera są w stanie pokonać zwykli ludzie, jeśli są dobrze wyszkoleni, albo dobrze się przygotują. Bohaterowie nie są w stanie zniszczyć miasta

Mechanika:
Savage Worlds z dodatkiem superbohaterskim.
Tu było lekko warsztatowo, ale nietypowo.
Nietypowość warsztatów polegała by na tym, że to ja bym się wprawiał w tej mechanice. Jeszcze nic na niej nie prowadziłem
Przygarnął bym chętnie graczy z doświadczeniem w SW. Ale i nie znających zapraszam. Kumam mechanikę na tyle by wytłumaczyć jak zrobić postać

Kryteria doboru graczy:
Jak się już wyklaruje zdecydowana grupa i ustalimy w tym temacie konkretny klimat wtedy poproszę o postacie (część fabularna i ogólny zarys mechaniczny, doszlifuje się potem). Na tym oprę wybór.

Jak coś niejasne, to pytajcie.
 
Mike jest offline