Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2018, 13:19   #1359
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Odpowiadając na kwestie konia i jazdy:

Kobiety mogły w tamtych czasach jeździć w fotelikach (wykopaliska wskazują na popularność Recaro i MaxiCosi), nie mając wpływu na prędkość ani kierunek jazdy. Konia ze specjalnym fotelem prowadził sługa.

Nie ma szans, żebyście dostali taki fotelik w Płocku.

Rewolucja w damskich siodłach będzie mieć miejsce dopiero w XVI wieku, więc albo czekacie... albo nie przejmujecie się tym co ludzie powiedzą... albo ruszycie na piechotę za mężczyznami.

Samo zorganizowanie koni w Płocku może nie być takie oczywiste i proste. Pamiętajcie, że w mieście jest bardzo mało wojów, bo trzy lata temu miasto zostało spustoszone (najazd Tatarów). Mężczyźni-wojownicy są więc albo weteranami tamtych wydarzeń i należą do zawodowych oddziałów księcia, albo są podrostkami, którzy 3 lata temu nie mogli utrzymać włóczni/łuku.

Konie można znaleźć pociągowe, stosowane przez kupców do transportu towarów. Na obrzeżach miasta znalazłyby się jeszcze jakieś oderwane od pługa.

I tu uwaga do Arvelusa: pomysł z zastraszeniem i przekupstwem genialny w swej prostocie przy pulach Fyodora musi się udać... jednak dostępność dóbr może utrudnić jego realizację. Jeśli jakiś kupiec miałby sprzedać swoje konie, decydujące o tym czy będzie mógł jechać z towarami dalej i zarobić na chleb dla siebie i rodziny, to z pewnością będzie chcieć ceny dużo wyższej niż rynkowa.

Dlatego może się okazać, że Fyodor kupi jednego konia zamiast trzech. W cenie dziesięciu, a nie pięciu...

Z drugiej strony handlowanie końmi to dobre 20-30 minut. Targ rybny to jakieś 50 minut na piechotę... (nie dla Gerge ).
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline