Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2018, 14:41   #1375
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Mechanicznie do tego służy sumienie.

W czasie popełniania grzechu (zgodnie z lista grzechów publikowanych przez kurię) następuje test sumienia.

W związku z czym rzucałem o sumienie Franki właśnie. Wyniki to odpowiednio 1, 1, 3, 8.

Jedynki odejmują sukcesy, jeśli ilość sukcesów jest niższa niż 0 to porażka jest krytyczna.

Jak to się przekłada na fabułę:

Gdyby Frania miała sukces w tym rzucie to jej sumienie by się odezwało. Poczułaby żal za grzechy i mogłaby bez problemu iść się wyspowiadać.

Jednak Franka nie miała żadnego sukcesu. Wręcz przeciwnie. Jej sumienie odniosło spektakularną porażkę. Czyli dziewczyna nie widzi w tym kompletnie nic złego. Ot tak musiało być.

Wszystko się zgadza prawda?

Ponieważ tak miało być, to nie rozpamiętuje tego więcej (sumienie milczy schowane za swoją porażką). Przy następnym rachunku sumienia nawet nie przypomni sobie tej sytuacji, no bo przecież za nią nie żałuje.

Zobacz analogiczną sytuację u Anny, która miała sukces w przypadku rzutu na sumienie. Gryzły ją wyrzuty w związku ze zranieniem mężczyzny. Franka jest wolna od takich głupot :P

Nie wydaje Ci się, że mechanika świetnie odwzorowała rzeczywistość?

EDIT:
W pomieszczeniu nie było nikogo. Zostawili go tam skutego, dziewczyny, które wcześniej tam były poszły sobie. Nikt już tam nie wchodził poza Franką.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 22-11-2018 o 14:50.
Mi Raaz jest offline